BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullar için Güncel Katılımsız DYS Kurulumu (DYS Otomatik Kurulum) 2023

İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullar için  Katılımsız DYS Kurulumu (DYS Otomatik Kurulum)

          DYS artık tüm tarayıcılarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. DYS ye giriş yaptığınızda meb.jnlp dosyasının indirlilmesini onaylayıp çalıştır demeniz yeterlidir.

          Katılımsız Kurulumların içerisine 31 Mart 2016 Tarihinden itibaren MEB İnternet bağlantılarındaki cihazlara kurulumu zorunlu olan MEB Sertifikasıda eklenmiştir.

          Sertifika kurulumuyla ilgili detaylı bilgi http://sertifika.meb.gov.tr adresiden edinilebilir.

Önemli NOT: DYS (Doküman Yönetim Sistemi) İl, İlçe ve Okul/Kurum MEB ADSL erişimi dışında çalışmamaktadır.   DYS kullanabilmek için Kurumunuzun MEB ADSL hattına bağlı olmalısınız. Kurum dışındaki internet hatlarında DYS sistemine giriş yapabilmek için telefonunuzda MEB ajanda programının kurulu olması gerekmektedir.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlçe/Okul ve Kurumlarımızda MEB İnternet hatlarında kullanılan Fatih Projesi etkileşimli tahta ve Tablet dışında kalan tüm cihazlara kurulması gereken MEB sertifikası Katılımsız dosyası aşağıdan indirilebilir.

İlçe ve Okullar İçin Sertifika kurulum programı için tıklayınız.


İL Milli EğitimMüdürlükleri İçin Sertifika kurulum programı için tıklayınız.

Program indirildikten sonra çift tıklayarak çalıştırılması yeterlidir.

Not: Sertifika Katılımsız programı Windows 7 ve Üstü işletim sisteminde İE ve Crome için çalışmaktadır. Windows XP ve diğer işletim sistemleri için (MAC , İOS Vs.)  http://sertifika.meb.gov.tr adresindeki yükleme rehberlerine bakmanız gerekmektedir. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 18-01-2023Java 8.351 Katılımsız Kurulum (01.01.2023)

DYS katılımsız sürümü güncellenmiştir.

Güncel pakette yapılan işlemler.

Simge durumuna kücültmede meydana gelen arayüz hatası giderilmiştir.

Java Win7 ve üstü işletim sistemleri için 8.351 sürümüne güncellenmiştir. Win XP işletim sistemleri için kurulum desteği kaldırılmıştır.

Uyap editör 5.4.6 sürümüne güncellenmiştir. Kart sürücüleri güncellenmiştir.

java DYS için Cache 17.01.2023 tarihi itibariyle güncellenmiştir. Bu şekilde yeni kurulumlarda DYS daha hızlı açılacaktır. Aktif dizin veya sınırlı kullanıcı altında kurulum yapılmışsa kurulum sonrası C:\DYS_Kurulum Klasörü içerisinde DYSCache_2023 dosyasının çalıştırılması DYS yüklenme sürecini kısaltacaktır.

Kurulum sonrası engellliler için javaBiridge ayarının aktif yapılıp yapılmayacağı soruldu.

DYS Kurulum java 8.351 Dosyasını Bilgisayarınıza İndiriniz. ( Güncelleme 01/01/2023 )

Sıkıştırılmış dosyayı indirdikten sonra dışa çıkartırken bozuk arşiv/ CRC hatası alanıyorsanız Winrar veya 7-zip programınızı güncelleyiniz.

Güncel  Winrar İçin TIKLAYINIZ     Güncel 7-Zip için TIKLAYINIZ

           DYS kullanımınızda bir problem bulunmuyorsa katılımsızı kullanmanıza gerek bulunmamaktadır. Katılımsız program DYS kullanımı için gerekli olan JAVA ve diğer sürücülerin tek paket halinde hızlı olarak kurulması için hazırlanmış  programdır.

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kurulumla ilgili dosyalar C:\DYS_Kurulum klasöründe mevcuttur. Bu klasörün içeriklerinin ilerde lazım olabileceğini düşünerek silmemeniz tavsiye olunur.

 

Tevfik EDİS

Koordinatör MEBBİS Yöneticisi

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.