BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şifre İşlemleri

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler), Unutulan/Kaybedilen Şifreler(Resmi Kurumlar), Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri, Kişisel Şifreler
Şifre İşlemleri

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler):

Merkez İlçede yeni açılan kurumların , kurucu müdürleri açılış ve görevlendirme onayları ile Şifre talep yazısını doldurarak MEBBIS/Bilgi İşlem şubesine gelerek kurumlarına ait şifreleri elden tutanakla teslim alabilirler. Mebbis´te görevlendirmesi işlenmeyen müdürler veya kuruculara şifreler teslim edilmemektedir. Görevlendirme işlenmemişse öncelikle Atama şubesinden görevlendirmelerinin işlenmesini sağlamaları gerekmektedir.

Unutulan/Kaybedilen Şifreler:

Unutulan MEBBİS Şifresi için herhangi bir yazı yazılmasına gerek bulunmamaktadır. Kurum yetkilisinin http://mebbis.meb.gov.tr  adresindeki şifremi unuttum ( https://mebbis.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx ) linkinden yeni şifresini belirlemesi gerekmektedir.

Kurumlarımız herhangi nedenle unuttuğu şifreler için, MEBBIS/Bilgi İşlem şubesine talep ettiği  şifreleri açık bir şekilde belirterek ( Örnek Şifre talep yazısı e-okul,e-posta v.b)  Kurum/Okul müdürlerinin yeni şifreyi elden teslim almaları gerekmektedir. Yazılarda mutlaka kurumunuzun kodu ve  teslim alacak olan Okul/Kurum Müdürü, Kurucu veya Müdür Yetkilinin TC Kimlik numaraları belirtilmelidir.
İlçelerdeki kurumlar resmi yazılarını ( Örnek Şifre talep yazısı)  İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazarak şifrelerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden elden tutanak karşılığı teslim almaları gerekmektedir. (İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şifre taleplerini resmi e-postaları ile yapacaklardır)

Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri:

Özel  eğitim kurumları şifre işlemleri resmi kurumlar ile aynı olup şifreyi sadece Kurum Müdürleri veya kurucular ( Örnek Şifre talep yazısı ) teslim alabileceklerdir.

Kişisel Şifreler:

Her personel kişisel şifresini kadrosunun bulunduğu kurumdan alabilir. Herhangi bir nedenle kurum değişikliği yapıldığında yeni kurumundan şifre alınması gerekmektedir. 

Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Gereğince,

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan her türlü elektronik yazışma kurumların resmi (kurumkodu@meb.k12.tr şeklindeki) e-posta adresleri ile yapılacak olup kaynağı bilinmeyen ve özel  e-postalardan gelen e-posalar dikkate alınmayarak silineceklerdir. (Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Madde 8)

  

Şifre Talepleri İçin Örnek Resmi Yazı

 İndirmek İçin Tıklayınız

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.