BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Batman Mesleki Eğitime El Ver, Geleceğe Yön Ver!

Batman Mesleki ve Teknik Eğitim Videosu
Haydi Batman Mesleki Eğitime El Ver, Geleceğe Yön Ver!

      Eğitimde dünyanın yükselen değeri ve uygulamaya dayalı eğitimin ilimizdeki temsilcileri Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Liseleridir. Bu okullarımız lise eğitiminden fazlasını öğrencilerine sunarak onları hayata hazırlayan ve gençlerin geleceğe güvenle bakabilmesi için sürekli çalışan, nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayan bireyler yetiştiren eğitim kurumlarıdır. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilerimiz erken yaşta mesleki eğitimle iş hayatına yaşıtlarından onlarca adım ileride başlamakta, üretkenliğini geliştirmekte ve farklı meslek alanlarıyla tanışıp fikir edinebilmektedir. İşte tam bu noktada öğrencilerimize mesleki alan ve dal eğitimi de sağlayan Mesleki Anadolu Liselerimiz hem teorik eğitimi hem de öğrencinin seçtiği meslek dalına ait pratik eğitimi harmanlayarak eğitim vermektedir. 11. ve 12. sınıflarda verilen dal eğitimiyle mesleklerinde uzmanlaşmaya ve yetkinlik kazanmaya başlayan öğrencilerimiz, son sınıfta mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek iş hayatına uyumlarını yurt içi ve yurt dışı staj programlarına katılarak pekiştirmektedir. Döner sermayesi bulunan okullarımızın uygulama atölyelerinde yapılan üretim işlerinde çalışan öğrencilerimiz; çalışmayı,  emek vermeyi ve bu emeğin karşılığını almayı erken yaşta tecrübe ederek hayatta daha emin adımlarla ilerleme şansını yakalamaktadır. Mesleki eğitimin yanında çeşitli proje ve yarışmalara dâhil olan öğrencilerimiz sosyal ve kültürel alanlarda da kendilerini geliştirerek ufuklarını açmakta üretkenliklerini zenginleştirmektedirler. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde aldıkları çok yönlü eğitim sonrası donanımlı olarak mezun olan öğrencilerimiz üniversite eğitimi için girecekleri sınavlarda diğer liselerle eşit haklara sahip olmakta, alanlarıyla ilgili tercihlerinde ise ek puan almaktadır. Mesleki eğitim diplomalarıyla birlikte teknisyenlik ve mesleki yeterlilik belgesine sahip mezunlarımız verilen iş yeri açma belgesi ile kendi işyerini de açma imkânı bulmaktadır.

         Küreselleşen dünyada bir yandan üretime bir yandan da kendi milli değerleri üzerinde yükselerek çağı yakalamış genç bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Yenilikçi anlayış ve dünyaya yön verme hayali bilgi ve tecrübeyle donatılmış öğrencilerimizin başarabilme heyecanında kendine yer bulmaktadır. Öğrencilerimize mesleki eğitim süresince düşen görev; hayal etmek, öğrenmek, uygulamak ve gurur duymaktır.

             Haydi Batman Mesleki Eğitime El Ver, Geleceğe Yön Ver!

 


 

 

Tanıtım Filminin Orjinalini İndirmek İçin TIKLAYINIZ

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.