BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayata Rehberlik Projesi Eğitimleri Başladı

Rehberlik Araştırma Merkezimiz tarafından hayata geçirilen 'Hayata Rehberlik Projesi' kapsamında merkezi sınavlara katılacak öğrencilere eğitimler verilmeye başladı.
Hayata Rehberlik Projesi Eğitimleri Başladı

Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleşen eğitim programına; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Serdar Çam, Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, Sayın Valimizin Eşi Hanımefendi Ebru ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Emrullah ASLAN, rehber öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik Hayata Rehberlik Projesi kapsamında verilen ilk eğitimin açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili Gençler, hayatınıza yön verecek olan önemli bir sınava hazırlanıyorsunuz. Bu sınavlara hazırlanırken enerjinizi ve motivasyonunuzu sürekli diri tutmanız gerekiyor. Bizler sizlere gerek akademik anlamda gerekse de rehberlik anlamında her türlü desteği sunacağız. Arkadaşlarımız tüm konularda sizlere gerekli eğitimleri vereceklerdir.

Hayata Rehberlik Projesi kapsamında verilecek eğitimler son derece önemli konulardan oluşmaktadır. Amacımız sizlere verilecek bu eğitimlerle kaygı düzeyinizi en az seviyeye indirerek sınavlara yeterli bir donanımla girmenizi sağlamaktır.

Sevgili Gençler, eğitimler konusunda sizlerin istekleri bizim için çok önemli. Kendiniz ve arkadaşlarınız için istediğiniz veya gerekli gördüğünüz bir konu olursa isteğinizi hemen bizimle paylaşın. Arkadaşlarımız sizlere her alanda destek olmaya devam edeceklerdir. 

Şu anda aldığınız bu eğitim Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz ki bu kütüphanenin bizim için büyük bir önemi ve anlamı var. Kütüphane ismini eğitim yolunda şehit olan değerli öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın'dan alıyor. Şehit Öğretmenimiz bizim için büyük bir kıymettir. Şehit Öğretmenimizin anısından dolayı bu kütüphane ile gönül bağımız var. Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın'ın isminin buraya verilmesine vesile olan Kültür Turizm Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Şehit Öğretmenimizi tekrar rahmetle yad ediyorum.

Bu projenin uygulanmasında her türlü desteği bizlere sunan başta Sayın Valimize, Değerli Hanımefendi'ye projeyi uygulamaya geçiren Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürüne ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmasının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Rahmetli Prof. Dr. Ahmet Halûk Dursun'u rahmetle anarak Gençlerle Hayat Bilgisi kitabından bazı bölümleri öğrencilerle paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından proje kapsamındaki ilk eğitim olan YSK Sistemi konulu eğitimi Rehberlik Öğretmeni Kadri EREN yaptı. Yapılan sunumun ardından programa katılan öğrencilere Kahoot üzerinden yapılan mini yarışma yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini programa katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Serdar Çam, Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN verdiler.

Hayata Rehberlik Projesi Eğitimleri;

1. YSK Sistemi - Kadri EREN - 28.01.2021

2. Güvenli Teknoloji Kullanımı - Sedat KURT - 11.02.2021

3. İleri Sınav Stratejileri - Enes ERDOĞDU - 25.02.2021

4. Motivasyon - M. Anım ERDEM - 11.03.2021

5.Sınav Kaygısı ve Stres Yönetimi - Tuba DEMİR - 11.04.2021

6. Meslek Tanıtımları - 15.04.2021

28-01-202128-01-202128-01-202128-01-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.