BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hafızlık Projesi" İzleme Ve Değerlendirme Komisyonu Toplandı

Okul-Kur'an Kursu iş birliğine dayalı hafızlık projesi izleme ve değerlendirme komisyonu toplantısı 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.


15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşen hafızlık projesi izleme ve değerlendirme komisyonu toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İl Müftüsü Sayın Turgut ERHAN, Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ ve komisyon üyeleri katıldı. Toplantı Okul-Kur'an Kursu iş birliğine dayalı örgün eğitimle birlikte hafızlık projesinin uygulama usul ve esasları ile ilgili Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ'ın bilgilendirme konuşmasıyla başladı. Yapılan bilgilendirme konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ve İl Müftüsü ERHAN komisyon üyelerine birer konuşma yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: " Bu toplantımızın ilimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten bu projenin paydaşları olan sizler çok mühim bir iş yapıyorsunuz. Peygamber Efendimizin Kur'an-ı Kerim vahyini almaya başladığından beri tüm Müslümanlar, hafızlığın mana ve önemini anlamıştır. O günden bu güne ve kıyamete kadar sürecek hafızlık. Hafızlığın örgün eğitimle birlikte öğrenilmeye başlanmasının büyük bir manası ve sevindirici yanı var. Bakanlığımızın ve diyanet işleri başkanlığının bu ortak çalışmasında sayın müftümüzün kişisel ve kurumsal desteği için teşekkür ediyorum. Bu gönül işinde özveriyle çalışan gerek komisyon üyeleri gerekse görevli tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca çocuklarını hafızlık eğitimine yönlendiren ve gönderen tüm ailelerimize de çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İl Müftüsü ERHAN: " Hafızlık önemli bir husus, zira biz vahyi insanların zihninde taşıyabilecek "Yürüyen Kur'an" yetiştirmek üzere yola çıktık. Yürüyen Kur'an'ı inşa etmek kolay değil haliyle, bunun için başta büyük bir gayret gerekiyor. Hafızlık müessesesi ülkemizde diyanet işleri başkanlığımız tarafından yapılıyordu ancak son yıllarda yaygınlaştırılması ve örgün eğitimle beraber yürütülmesi noktasında milli eğitim bakanlığımızın ve diyanet işleri başkanlığımızın işbirliği yapması ve bunun için illerde okulların ve sınıfların oluşturulması çok önemli bir husustur. İlimizde hafız sayısı oldukça azdır bu nedenle ilimizdeki iki okulumuzda hafızlık sınıfların açılmış olması ileride ilimizde hafız sayısının artmasına önemli bir katkı sunacaktır. Bu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.  

04-10-201904-10-201904-10-201904-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.