BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Matematik Olimpiyatı Yapıldı

Batman Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 6.sı düzenlenen "Kim Korkar ki Matematik" olimpiyatına, Batman merkez ve merkeze bağlı 58 ortaokuldan toplam 174 öğrenci katıldı.
Geleneksel Matematik Olimpiyatı Yapıldı

Anadolu Lisesi okul binasında gerçekleşen matematik olimpiyatı öncesi, olimpiyata katılan öğrenci ve öğretmenlere okulun konferans salonunda hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, öğrencileri, matematiğe olan ilgilerinden dolayı tebrik etti ve başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, "Matematik olimpiyatımız gelenekselleşti sizlerle çok güzel gidiyor. İnşallah bu böyle devam edecek ve Batman bir matematik şehri olacak. Herkesin matematikle arası, muhabbeti çok iyi olacak. Şimdi siz okullarınızda matematik sevgisi yayan elçilersiniz. Biliyorsunuz matematikten mahrum kalan hayatın yarısından mahrum kalmış demektir. Eskiler şöyle der; matematik bilgisi olmayanın diğer genel bilgisine de çok itibar edilmez. Matematik tüm bilgilerin sağlamasıdır. Hatta İmamı Şafi diyor ki çocuklarınıza matematik ve müzik öğretin. Sizler bu konuda şanslı çocuklarsınız.

Sevgili çocuklar ben hepinizi tebrik ediyorum. Tabi burada öğretmenlerinize de ayrıca bir tebrik etmek istiyorum. Bazı dersler vardır ki öğretmen sevdirir çocuklara işte matematikte böyle bir ders. Tabi velilerimize de bu hafta sonu sizleri buraya kadar getirdiklerinden dolayı ve bu etkinliğimize verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tabi asıl bir teşekkürümüz daha var. Batman Anadolu Lisesi bu işin organizesini 6 yıldır yapıyor. Batman Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir sınıf ortamı hazırlamışlar. Bu sınavın kaybedeni yok, herkesin kazandığı bir etkinlik. İsmide ‘kim korkar matematikten’siz zaten matematikten korkmuyorsunuz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak ve proje koordinatörü Metin Örge tarafından öğrencilere yapılan kısa bilgilendirmenin ardından 2 saat süren matematik olimpiyatı her sınıfta 3’er okulun 3’er öğrencisinin katılımı ile gerçekleşti. Olimpiyatın yapıldığı sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran öğrencilere başarılar diledi. İl Milli Eğitim Müdürümüze Şube Müdürleri Cemal Konakçı ve İshak Büyükkaya eşlik ettiler.

06-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.