BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Geçmişten Geleceğe Yön Ver' Projesi

Batman Anadolu Lisesi'nde öğrencilere geleceğe yönelik yeni bir bakış açısı kazandırmak için "Geçmişten Geleceğe Yön Ver" projesi gerçekleştirildi. 
 'Geçmişten Geleceğe Yön Ver' Projesi

Proje kapsamında Batman Anadolu Lisesi'nden mezun olmuş doktorlar öğrencilerle bir araya geldiler. Mesleğinde başarılı olmuş doktorlar gün içerisinde her kademede her sınıfının dersine girdi. Mesleğine ve hayatın birçok yönüne dair deneyimlerini öğrencilere aktardılar. Öğrencilerde, gelen konuklara meslekleri hakkında merak ettiklerini sorarak tıp mesleği ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular.  Batman Anadolu Lisesi'nden mezun olup eğitim sonrası doktor olan konuklarda okudukları okulu ziyaret etmenin ve aynı okulda okuyan öğrencilere meslekleri hakkında bilgilendirmede bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Etkinliğe katılan Şube Müdürü Akın ARI yaptığı kısa konuşmada: "Batman'ın köklü okullarından biri olan Batman Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra tıp fakültelerini kazanıp doktor olan değerli arkadaşlarımızı okudukları okulumuzda görmekten mutluyuz. Meslek hayatınızı insanlara hizmet ederek geçirmeniz ve daha önce hepimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerinizi ziyaret etmeniz ayrıca geçmişte okuduğunuz sıralarda bu gün okuyan sevgili öğrencilerimizle buluşmanız öğrencilerimize büyük motivasyon kaynağı oldu. Başarılarınızla onlara rol model olacağınızdan hiç kuşkum yok. Bu aktarım öğrencilerimize yeni bir bakış açısı kazandırdı. Bu proje öğrencilerimizin "Mesleki Seçime" dair soru işaretlerini giderme konusunda çok faydalı oldu. Projede emeği geçen idareci ve öğretmen ile katkı sunan konuklarımıza milli eğitim müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum" dedi.

09-10-201909-10-201909-10-201909-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.