BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatma Zehra Kız Anadolu İHL Yeni Öğretim Yılına Hazır

Gültepe Mahallesinde yapımı tamamlanan 42 derslik Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak.
Fatma Zehra Kız Anadolu İHL Yeni Öğretim Yılına Hazır

Gültepe Mahallesi Esentepe okullar kompleksi içinde yer alan  ve yapımı bu yıl  tamamlanarak eğitim veren okullar kervanına katılan  42 derslikli Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni ve modern binası  ile 300 kişilik öğrenci yurdu ile öğrencilerini bekliyor. Okul mimarisi ve yapıldığı yer itibarı ile ilimizin en görkemli okullarından birisi olma özelliğinin yanı sıra  şehir merkezinde bulunması Batman Merkez ve ilçelerde ikamet eden öğrenciler için önemli bir boşluğu dolduracak.

Modern bir okulumuz daha eğitim veren okular kervanına katıldı diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “ 2015-2016 Eğitim–Öğretim sezonunda, eğitim kervanına katılan okullarımızdan biri olan,  Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arapça ve İngilizce dilli eğitimin yanı sıra, müfredat derslerine ilave olarak, Kur-an’ı Kerim, Tefsir, Hadis, Fıkıh ve Kelam eğitimi de verilecek. İlimizde her alanda eğitimin niteliğini arttırmak için uygun ortam ve imkanı öğrencilerimize sunma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalarımızda her zaman bize destek olan sayın valimiz Azmi Çelik’e teşekkür ediyor, bu yıl eğitim verecek okullarımız kervanına yeni katılan Güzel Sanatlar Lisesi ve Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Batman’a ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.