BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Karma Sergi

TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar bölümü öğrencilerinin hazırladıkları eserlerden oluşan karma sergi açıldı.
Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Karma Sergi

TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, Görsel Sanatlar Öğretmeni Sümeyra Coşkun gözetiminde hazırladıkları Osmanlı Geleneksel kâğıt kesme sanatı olan 'Kati Sanatı', Artuklu taş oyma sanatı olan 'Taş Rölyef' ve yağlı boya tablolarından oluşan karma resim sergisi Batman Park AVM'de açıldı. Açılışa il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, Batman Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Şemsettin Dursun, İl Müftüsü Sayın Erhan Turgut, Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Karma serginin açılış kurdelesini il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, Batman Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Şemsettin Dursun ve İl Müftüsü Sayın Erhan Turgut birlikte kestiler. Açılışın ardından açılışa katılanlar karma sergiyi gezerek eserleri incelediler.

Karma serginin açılışında bir açıklama yapan il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; "Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin bünyesinde bulunan Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar bölümünün açmış olduğu sergideyiz bugün. Fatma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesinin bünyesinde bu yıl 30 öğrenci ile bu bölümü açtık. Türkiye'de Din Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı İmam Hatip Liselerimizin program çeşitliliği çok zengin. İlimizde 2 tane imam hatip lisemiz, fen ve sosyal bilimler proje okulu olarak eğitim öğretimine devam ediyor. Yine bu proje okullarımızdan Fatıma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisemizde bulunan Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar bölümü Türkiye'de çok az, imam hatip liselerinde var. Geleneksel ve Çağdaş görsel sanatlar bölümü geçen yıl açıldı. Bu yıl 9.sınıfta öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizin öğretmenleriyle açtıkları sergiyi gezeceğiz. Ayrıca geleneksel sanatlar kapsamında ebru, hat sanatı gibi çalışmalarımız var. Aynı zaman da bu bölümde çağdaş görsel sanatlarla ilgili çalışmalarımız var. Bu çocuklarımıza başarılar diliyorum" dedi.

İki gün sürecek olan karma sergide toplam 50 adet eser sergilenirken, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencileri de ney ve keman ile canlı performans sergilediler.

15-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.