BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile  birlikte  432.288  adet Etkileşimli Tahtanın (ET) kurulumu;
-          Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
-          Din Öğretimi Genel Müdürlüğü
-          Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne
-          Temel Eğitim Genel Müdürlüğü
-          Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bağlı okullarımıza yapılmıştır.
 
Bir sonraki süreç için planlama çalışması başlatılmış olup, aşağıda belirtilen okullarımız plan kapsamına alınacaktır.
 
-          FAZ2 II. Kısım kapsamında kurulumu yapılmamış olan yeni açılmış veya yeni binasına geçmiş tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız
-          Faz1, Faz2 I.  ve II. Kısımda kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik ET olan tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız
-          Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış okullar)
-          Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Fatih projesi Kapsamında ET kurulumu yapılmayan Z- Kütüphaneler)
 
Yukarıda belirtilen okullarımız ile birlikte bu kısımda dahil olması düşünülen Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezlerine (MEM) de veri girişi açılmış olup bu kapsamda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sürece dahil edilmiştir.
 
Bu kapsamda;
Okullarımızın  Veri Giriş Modülü üzerinde mebbis şifreleri ile Form Linki : https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285  adresinden erişebilecekleri  bir form oluşturulmuştur.
 
Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  Bu noktada okullarımızın bilgilerini doğru ( ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir.
 
 
Önemli Duyuru:
 
1-      Ortaokullar ve ilk okullarımız için aynı binayı kullanıyorlarsa bina sahibi olan okulumuzun  bilgileri girilecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.
2-Etkileşimli tahta ihtiyacı olmayan okullar veri girişi yapmayacaktır
3-Bilgi : Ömer ÇİFTÇİ  TEL: 0505 3463868

Keşif Formuna Ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

/meb_iys_dosyalar/2016_08/25031440_kesif_yonergesi.pdf

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.