BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ETCEP Yerel Seferberlik Kampanyası Basın Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi (ETCEP)’nin yerel seferberlik kampanyası basın toplantısı yapıldı.
ETCEP Yerel Seferberlik Kampanyası Basın Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi (ETCEP)’nin yerel seferberlik kampanyası kapsamında Batman’a gelen, Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Araştırma Geliştirme Projesi Daire Başkanı İsmail Yıldız, Mezopotamya otelinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi, 2 yıldan bu yana devam eden proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Mezopotamya otelinde gerçekleşen basın toplantısında, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Şirin Temiz, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Cemal Konakçı, Akın Arı, ETCEP Teknik Destek Projesi Ekip Lideri Fatma Özdemir Uluç ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.  

            Basın toplantısına kendisini tanıtarak başlayan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Projesi Daire Başkanı İsmail Yıldız; “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi 2014 yılında başladı ve bu yıl Eylül ayında sona erecek. Proje 10 ilde uygulandı bu illerden biri de Batman’dır. Biz Batman’a projenin yerel seferberlik kampanyası kapsamında gelmiş buluyoruz. Projemiz 10 ilde farkındalık oluşturdu. Bu konuda Batman büyük bir gelişme kaydetti, bu bizim açımızdan çok memnuniyet verici bir durum. Hayati önem arz eden bir proje, kadına yönelik şiddetin yok edilmesi için eğitim önemli. Kısa geçmişi olan ve hızla büyüyen Batman’ın projenin gerçekleşmesinde gösterdiği başarıyı pilot okullarımızda okuyan öğrencilerimizle bir araya gelip rapor haline getireceğiz. Projenin bitiminden sonrada bu çalışmalarımız devam edecek. Projenin uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

            Daire Başkanı Yıldız’ın konuşmasının ardından ETCEP Teknik Destek Projesi Ekip Lideri Fatma Özdemir Uluç proje hakkında detayları içeren bir sunum yaptı, basın toplantısı sinevizyon gösterisiyle sona erdi.

 

            ETCEP II. Toplantısı Öğrencilerle Yapıldı

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi (ETCEP)’nin yerel seferberlik kampanyası kapsamında öğleden sonrada Otelin konferans salonunda projede gönüllü olarak görev alan öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelindi.

 Otelin Konferans salonundaki toplantıya, Araştırma Geliştirme Projesi Daire Başkanı İsmail Yıldız, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Şirin Temiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim Aslan, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Mehmet Naci Şemdinoğlu, Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Cemal Konakçı, Akın Arı, Abdulvahap Hınç, Abdulhadi Torpa, Abdulhakim Doğu, ETCEP Teknik Destek Projesi Ekip Lideri Fatma Özdemir Uluç, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Araştırma Geliştirme Projesi Daire Başkanı İsmail Yıldız projenin amacını, hedefini ve beklenen kazanımlarını anlattı, başladığı günden bu yana projede görev alan ve projeye katkı sunan herkese teşekkür etti.

06-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.