BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekim Ayı Ortaöğretim Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaöğretim Okul Müdürleri Ekim Ayı Bilgilendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.  
Ekim Ayı Ortaöğretim Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın eğitimin gündeminde olan konularını değerlendirme konuşmasıyla başladı.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, 6 Eylül'de başladığımız tam zamanlı ve yüz yüze eğitim sürecinde bir ayı geride bıraktık. Sizler öğrencilerimizin okullarına devam etmeleri ve okuldan uzak kaldıkları süreçte yaşadıkları kayıpları telefi edebilmek için yoğun bir çalışma yapıyorsunuz. Bu özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte de çocuklarımızın eğitim hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için maske, mesafe ve temizlik konularında ödün vermeden çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Değerli Arkadaşlar sizlerin bildiği üzere Bakanlığımızın en yüksek danışma kurulu olarak tanımlanan 20. Millî Eğitim Şûrası, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara'da toplanacak. 20. Millî Eğitim Şûrası'nın başlığı 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' olacak. Şûrada üç ana konuda özel ihtisas komisyonu kurulacak. Bu konular, 'Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği', 'Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi' ve 'Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi' olacak. Şûrada ele alınacak konularla ilgili ilimizde de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bizler de ilimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde hazırladığımız raporu Bakanlığımıza sunacağız. Yapılacak şûraya katkıda bulunmak isteyen tüm öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız tespit, öneri, talep ve görüşlerini Bakanlığımıza sunmak üzere sura.meb.gov.tr/gorus/ adresine iletebilirler.

Değerli Arkadaşlar, diğer önemli bir konumuz kitap ve kütüphane kültürü. Kitap ve kütüphane konusunda Batman olarak çok ileri bir seviyeye ulaşmış bulunuyoruz. Bu konuda bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde okul kütüphanelerimize 360 bin kitap gönderdik. Bundan sonra da okullarımızdaki kitap sayılarını artırmaya devam edeceğiz. Ayrıca TUBİTAK ile yapacağımız çalışma kapsamında okullarımızda birde TUBİTAK kitaplığı kurmayı hedefliyoruz. Kitap ve kütüphane konusuna son derece önem veriyoruz. Çünkü çocuk okuduğu kitap kadar bilgi, birilim ve ufka sahiptir. Kitabı her fırsatta gündeme almalıyız, kitabın önemini ve bireyin hayatına yapacağı kazanımları vurgulamalıyız. Kitap ve kütüphane konusu bu sebeplerden ötürü her zaman bizim ilk gündemimizde yer almalı." dedi.

Müdürlüğümüz hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen eğitim kurumları bilgilendirme toplantılarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri ve ilimiz merkezde eğitim veren orta eğitim kurum müdürleri katıldı.

06-10-202106-10-202106-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.