BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimci Yazar Ali Emre, Öğrencilerle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan “Okurlar Yazarlarla Buluşuyor” projesi kapsamında Eğitimci Yazar Ali Emre öğrencilerle bir araya geldi.
Eğitimci Yazar Ali Emre, Öğrencilerle Buluştu

“Okurlar Yazarlarla Buluşuyor Projesi’ kapsamında Eğitimci Yazar Ali Emre, Batman Öğretmenevinde okullarda kitap okuma gurubu öğrencileriyle bir araya geldi. Batman Öğretmenevinde gerçekleşen okur-yazar buluşmasına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Öğretmenler ve okuma gurubu öğrencileri katıldı. Okuryazar buluşması İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı.

Kurtaran konuşmasında; “Sevgili gençler bugün burada çok değerli bir misafirimiz var aynı zamanda kendisi bir eğitimci. Hocamız gelmeden önce zaten siz kendisini kitaplarıyla tanıdınız. Kitaplarıyla tanımış olduğunuz misafirimizle buluşmanız da bu sebeple daha sıcak ve samimi olacaktır. Okur- Yazar Buluşmaları vesilesiyle davetimizi kırmayıp ilimize teşrif eden hocamıza teşekkür ediyoruz.

Sevgili gençler geçen yıldan bu yana başlattığımız okuma guruplarındaki çabanızda ve aynı kararlılıkla bu çabayı gösteriyor olmanızdan memnunuz, sizin çalışmalarınızdan haberdarım, bu çabalarınız bizim umudumuzu daha da arttırıyor.  Kitap okuyarak sürekli kendinizi geliştiriyorsunuz, zihninizi yeniliyorsunuz, bilginizi güncelliyorsunuz kısacası sürekli kendinize bir şeyler katıyorsunuz yani bu manada sürekli büyüyorsunuz bu gerçekten bizi mutlu ediyor. Bizde fırsat buldukça Ali Emre hocamız gibi değerli yazarlarımızı sizlerle buluşturmak için gayret ediyoruz. Bu tür buluşmaların manası çok fazla kalıcılığı çok daha fazla” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından Eğitimci Yazar Ali Emre, öğrencilere hitap etti. Eğitimci Yazar Ali Emre konuşmasına 30-40 yıl öncesinin Türkiye’si ile bugünün Türkiye’sinin imkânlarını anlatarak başladı. Ardından Batının her fırsatta sürdürdüğü haçlı seferleri sürecini ve Ortadoğu’daki durumun dünü bu gününü örnekler vererek anlattı. Tarih boyunca yaşanan o süreçte haçlı seferlerine ve işgallere karşı verilen mücadelenin kahramanlarını ve o kahramanların zor şartlardaki gayretlerini anlatarak günümüzde; ülkemize ve Ortadoğu’ya yönelik gizli ve açık devam eden saldırıların önüne geçebilmek, bunları bertaraf etmek, dünyada söz sahibi olmak ve adaleti tesis etmek için öğrencilere kendilerine sunulan imkanları çok iyi kullanmalarını, başarılı olmak için sürekli kitap okuyup hangi işi yapacaklarsa en iyisi olma gayreti içinde olmalarını tavsiye etti.  Eğitimci Yazar Ali Emre, yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.