BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Eğitim Kalitesinin Arttırılması’ Konferansı

‘Lider Yönetici Projesi’ kapsamında Yazar Ali Erkan Kavaklı tarafından ortaokul müdürlerine ‘Eğitim Kalitesinin Arttırılması’ konulu konferans verildi.
‘Eğitim Kalitesinin Arttırılması’ Konferansı

Batman Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ve ortaokul müdürleri katıldı. 1 saat süren konferansta zekâ gelişim uzmanı ve Yazar Ali Erkan Kavaklı örneklerle ve slayt gösterisi eşliğinde konuşmasını yaptı. Konferansta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Türkiye’de insan yetiştirme konusunda hukuki ve vicdani sorumluluğun eğitimcilerde olduğuna dikkat çekti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Batman güzel şeylere layık ve güzel şeyler yapma yolunda dinamik bir il, Batman il olma tarihiyle ve nüfusu itibariyle genç bir il. Nüfusun 3’te 1’i 0-18 yaş grubudur, bu oranda bir durum belki Türkiye’de sadece Batman’da var. Eğitim camiamız gerçekten güzel çalışmalar yürütüyor. Yapılan çalışmalar bugünden başlayan bir çalışma değil daha önceki yıllardan edindikleri tecrübelerle ve çalışmalarla zaten kendilerinden söz ettiren bir ekip, inşallah bundan sonra çok daha güzel çalışmalar olacak. Ülke olarak millet olarak buna ihtiyacımız var. Çok çalışacağız, birileri bir saat çalışıyorsa bizim iki saat çalışmamız lazım. Türkiye’de insan yetiştirme konusunda hukuki ve vicdani sorumluluk bizdedir, biz eğitimcilerin bundan başka bir işi yoktur. Biz çevresine duyarlı ve bu güzel medeniyetimizin farkında olan bir nesil istiyoruz. Bu anlamda arkadaşlarımızın geçmiş yıllardan bu yana başlatmış oldukları projeleri arttırarak devam ettiriyoruz, çalışmalarımız kapsamında ilimizde bulunan misafirlerimizi aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu misafirlerimizin bu ziyaretleriyle çalışmalarımız ivme kazanacak, enerjimiz daha da artacak ve bu çocuklarımıza da yansıyacak. Nihayetinde biz bu çocuklar için bu hizmetteyiz, bu çocuklara güzel bir gelecek hazırlamak için bu vazifeleri icra ediyoruz. Onun için hepimiz daha iyiye, daha güzele ulaşmak için çalışıp eğitim tarihine de işini en iyi yapan olarak geçeceğiz. Bugün buradaki hazirun Batman eğitim tarihine, gecesini gündüzüne katarak çalışan ekip olarak geçecek.” dedi.

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.