BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Kapsamında ‘Öğrenci Yazar Buluşması’ Etkinliği Düzenlendi

Öğrenci Yazar Buluşması Tarih Profesörü İhsan Süreyya Sırma’nın Kültür Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelmesiyle gerçekleşti.
Değerler Eğitimi Kapsamında ‘Öğrenci Yazar Buluşması’ Etkinliği Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine pek çok kitabı ve ilmi araştırmaları olan Tarih Profesörü İhsan Süreyya Sırma, ilimize geldi. İlimiz Kültür Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle İslam Tarihi üzerine yapılan söyleşiye İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Şirin Temiz, Şube Müdürü Abdurahman Kardaş, eğitimciler ve öğrenciler katıldı. Değerler Eğitimi kapsamında ‘Öğrenci Yazar Buluşması’ etkinliği çerçevesinde düzenlenen programda öğrenciler söyleşiyi ilgiyle dinledi. Okumanın önemine dikkat çeken Sırma: “Müslümanlar İslam’ın ilk emri olan okumayı düstur edindikleri sürece tarihte hep büyük medeniyet kurarak dünya siyasetinde belirleyici unsur oldular. Okumayı bıraktıkları, ilme önemin azaldığı zamanlarda ise hep ezilen tarafta oldular. Sevgili öğrenciler bilginin güç vesilesi olduğunu bilin ve her nerede olursa olsun bilgiyi arayıp ona ulaşmaya, bilgiyi doğru yönde kullanmaya çalışın.” diye tavsiyede bulundu.

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın konuşmasının ardından program soru cevap bölümüyle sona erdi.  Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Şirin Temiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün davetine icabet eden Tarih Profesörü İhsan Süreyya Sırma’ya teşekkür etti. Programı düzenleyen Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ekibini kutladı. 

30-12-201630-12-201630-12-201630-12-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.