BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’ Proje Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Okul öncesi okullaşma oranını arttırmak için bir süre önce hayata geçirilen ‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’ Proje çalışmaları aralıksız devam ediyor.
‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’  Proje Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Batman il merkezinde, ilçe ve köylerinde okul öncesi eğitim çağındaki çocukların okula kazandırılması amacıyla, Batman Valiliğinin desteğiyle başlatılan,  ‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’ projesinin, toplumun her kesimine duyurulması amacıyla şehrin önemli noktalarına afişler asıldı. Bu çalışmalar kapsamında 16 Mayıs Şehir Stadında, pazar günü oynanan Batman Petrolspor- Bodrumspor maçı öncesi sporcular,  ‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’ afişi taşıyarak sahaya çıktı. Devam eden proje hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul öncesi okullaşma oranında ilk hedefin Türkiye ortalamasının üstü olduğunu vurguladı.

Kurtaran; “Okul öncesi eğitimde Türkiye ortalamasının altında bulunan ilimizde, Sayın Valimiz Ahmet Deniz’in destekleriyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı toplumun her kesimine ulaşacak şekilde sürdürüyoruz. Valiliğimizin büyük desteği ile başlatılmış olan ‘Çocuğumu Seviyorum Ana Sınıfına Gönderiyorum’ projesinin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi için, eğitim camiası olarak muhtar, veli, STK, kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde, bu eğitimden, çağ nüfusundaki çocuklarımızı mahrum bırakmamayı hedefliyoruz.

Okul öncesi okullaşma oranının arttırılmasında verdikleri destekten dolayı, başta Sayın Valimiz Ahmet Deniz olmak üzere, basın mensuplarına, kurum kuruluş ve STK temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Hedefimiz Batman’da eğitimin niteliğini arttırmak ve Batman’ı hak ettiği noktaya ulaştırmaktır.” diye konuştu. 

 26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.