BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ Proje Ödülleri Verildi

Değerler Eğitim kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüyle ortak yürüttüğü ‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ projesinin ödülleri verildi.
‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ Proje Ödülleri Verildi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleşen ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş, okul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı. 42 okuldan 800 öğrencinin katıldığı proje kapsamında komisyonca belirlenen kitaplar öğrencilere dağıtılmış yılsonunda da öğrenciler bu kitaplardan sınava tabi tutulmuşlardı. Sınav sonunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş tarafından verildi. Ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Kurtaran dereceye giren öğrencileri kutladı.

            Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Alanı da vereni de mahcup etmeyen tek hediye kitaptır. Bu gün böylesi önemli bir etkinliğin finalini gerçekleştiriyoruz ancak kitap okumanın finali yoktur. Bizim medeniyetimizde kitap okumanın finali son nefeste okunan kitaptır. İnşallah sizlerle beraber kitapla iç içe olmak, kitapla hemhal olmak kitapla hem dem olmak gerçekleşir ve kitap hayatımızın her dem bir parçası olur. Kitap bizim için bir yarışma sonucu değil aldığımız verdiğimiz nefes gibi olmalı hayatımızda. Sevgili gençler kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için size bir iki şey söylemek istiyorum.  Odamızın her tarafında dağınıklık da olacaksa kitap olmalı varsın odamız kitapla dağınık olsun. Kitap sağımızda solumuzda önümüzde olsun bunu neden yapacağız kitap her an hayatımızda olsun diye yapacağız. Küçük kardeşlerinize güzel ve doğru örnek olsun diye yapacağız ki onların hayatına da kitap girsin. Ben bu projede bizimle birlikte olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ve projede emeği geçen her kese ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, siz sevgili öğrencileri de tebrik ediyorum.” dedi.

            Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Bu anlamlı projede çalışan proje ekibi ve diğer tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu projeye katkı sunuyor olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

Dereceye giren öğrenciler ve okulları

 Birinciler;

Makbule Güner Batman Anadolu Lisesi

Büşra Gösteriş İMKB Pazaryeri Ortaokulu

Nisa Gündüz Mehmet Akif İlkokulu

 İkinciler;

Hamdiye Görhan Batman Anadolu Lisesi

Esma Özer Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu

Zeynep Yaren İnsel Mehmet Akif İlkokulu

 Üçüncüler;

Abdulkadir Tuncer Fatih Anadolu Lisesi

Sultan Rüzgar Hürriyet Ortaokulu

Serkan yalçın 19 Mayıs İlkokulu

 Dördüncüler;

İbrahim Yardımcı ve Şeval Konus Abdulcelil Candan İHO

Hüseyin Özperk Necat Nasıroğlu İlkokulu

Medine Kardaş ve Zemzeme Erik  Yavuz Selim İlkokulu

Remziye Turan Mehmet Akif İlkokulu

 20-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-2016

 

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.