BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

'Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenler' toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz binası toplantı salonunda gerçekleşen 'Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenler' toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir YILMAZ ve ilimiz genelinde görev yapan bilişim teknolojileri rehber öğretmenleri katıldı. Toplantı 'Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Ömer ÇİFTÇİ'nin bilgilendirme sunumunun ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

Öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, geleceğimizin mimarları olan çocuklarımız yarınlara en iyi şekilde hazırlanmak için bizlere emanet ediliyor. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için çabalıyoruz ve çabalamaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin istedikleri alanda kendilerini geliştirmeleri için okullarımızda çeşitli alanlarda atölyeler kuruyoruz. Kurduğumuz bu atölyeler, çocuklarımızın yetenek ve becerilerini gelişmesine ciddi anlamda katkı sunuyor.

İl Müdürlüğü olarak kurduğumuz resim, müzik, tasarım-beceri ve bilişim atölyelerinin yanı sıra ilimizde "DENEYAP Teknoloji Atölyesi" kurulmasını planlanıyor. Geniş kapsamlı bir çalışmanın ürünü olan bu atölyemiz için sınav yapılacak. Yapılacak sınav için özverili bir çalışma yapmamız gerekir. "DENEYAP Teknoloji Atölyesi" eğitim modeli, öğrencilerimizin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik tasarlanmıştır. Deneyaplarda, öğrencilerimiz Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitimler alacaklardır. 3 yıllık sürecek bu kapsamlı eğitimle birçok öğrencimizin çok iyi bir seviyeye geleceğine inanıyorum. Bunun için size ve bize önemli bir sorumluluk düşüyor. Şimdiden yapacağınız çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

17-09-202117-09-202117-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.