BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman MTAL'nin Ürettiği Temizlik Ürünleri Yardıma Muhtaç Ailelere Dağıtılmaya Başlandı

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Batman MTAL) Kimya Teknolojileri Bölümünde üretilen temizlik ve dezenfektan ürünleri, Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle "Meslek Liseleri Aileler Buluşuyor" projesi kapsamında dar gelirli ailelere teslim edilmeye başlandı.
Batman MTAL'nin Ürettiği Temizlik Ürünleri Yardıma Muhtaç Ailelere Dağıtılmaya Başlandı

Dünyada ve ülkemizde görülen Covit-19 salgını nedeniyle ilimiz ve ülke genelinde ihtiyaç duyulan temizlik malzemeleri ve dezenfektan ürünlerinin üretimi için Millî Eğitim Bakanlığının izniyle Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü çalışma başlattı. Okulun öğretmenleri tarafından üretilen yüzey dezenfektanı, el dezenfektanı, sıvı sabun ve kolonyadan oluşan temizlik ve dezenfektan ürünleri Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle "Meslek Liseleri Aileler Buluşuyor" projesi kapsamında dar gelirli ailelere teslim edilmeye başlandı.

Kısa sürede üretilerek Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edilip ihtiyaç sahibi ailelere dağılmaya başlanan temizlik ürünleriyle ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğretmenlerimiz tarafından üretilen temizlik ürünleri 'Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor' projesi kapsamında öncelikli olarak maddi durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç ailelere Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle  dağıtılmaya başlandı. Daha sonra üretimi seri bir şekilde artmaya devam edecek olan bu ürünlerimiz, sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtılacaktır. Üretime ve ekonomiye katkısıyla her zaman başarılı bir çalışma yürüten Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin dünya geneli görülen Covid-19 salgını nedeniyle ihtiyaç duyulan dezenfektan ve temizlik ürünlerinin üretiminde gönüllü bir şekilde görev alan idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum." dedi.

10-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.