BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Batman Kodlama Hareketi” Projesi Eğitimi Tamamlandı

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü-Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliği ile Raman Anadolu Lisesi tarafından uygulanan “Batman Kodlama Hareketi” projesi beş günlük eğitim süreci tamamlandı.
“Batman Kodlama Hareketi” Projesi Eğitimi Tamamlandı

Robotik-Kodlama-Arduino eğitiminin verildiği Raman Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitim alan öğretmenlere katılım sertifikalarını verdi. 

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Mehmet Salih Ertekin karşıladı. Beş gün süren kurs ile ilgili Okul Müdürü Ertekin’den bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran daha sonra kodlama eğitiminin verildiği bilişim teknolojileri sınıfına geçti. Burada öncelikle Robotik-Kodlama-Arduino Eğitimini veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Özdemir’e teşekkür eden Kurtaran daha sonra eğitim alan öğretmenlere katılım sertifikalarını verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Öncelikle Robotik-Kodlama-Arduino eğitimini vermek için aramızda olan değerli hocamız Doç. Dr. Muzaffer Özdemir’e ve bu projenin tüm süreçlerinde çalışma yürüten Raman Anadolu Lisesinin idarecilerine teşekkür ediyorum. Siz değerli meslektaşlarıma da bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Aldığınız kodlama eğitiminin ardından sizleri yoğun bir çalışma süreci bekliyor. Çocuklarımızı 21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu becerilere sahip bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir. Günümüzde kodlama öğrenmek, okuma yazma öğrenmek kadar önemlidir. Çünkü biliyoruz ki, kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor” dedi.

 Kurtaran, Satranç Müsabakalarında Dereceye Giren Öğrencilere Ödüllerini Verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Raman Anadolu Lisesini ziyareti sırasında öğrencilerle de bir araya geldi.

Kurtaran, okul sporları kapsamında ilimiz genelinde satranç müsabakalarında başarılı olan öğrencilere madalya, kupa ve hediyelerinin verilmesi için düzenlenen törene katıldı. Kurtaran, burada öğrencilere yaptığı konuşmada hafta sonlarını bol bol kitap okuyarak iyi değerlendirmeleri ve aile büyüklerini ziyaret etmeleri tavsiyelerinde bulundu.

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.