BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Batman Kartalı" İnsansız Hava Aracımız TEKNOFEST Türkiye Finalinde

Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan "Batman Kartalı" adlı İnsansız Hava Aracı TEKNOFEST Türkiye Finalinde ilimizi temsil ediyor.


Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Muhammed Said YAŞAR, Murat SOYSAL ve Sinan ÖRNEK tarafından hazırlanan Proje Danışmanlığını Öğretmenimiz Bilal BARAN'ın yaptığı "Batman Kartalı" adlı İnsansız Hava Aracı (İHA) TEKNOFEST liseler arası "İnsansız Hava Araçları" kategorisi Türkiye finalinde ilimizi temsil edecek.

TEKNOFEST Türkiye Finalinde ilimizi temsil edecek Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenlerini kutlayıp başarı dileyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Kovid-19 sürecinde bu çalışmayla öğrencilerimiz bilimsel ve psikolojik bir özgüven kazandı.  Bu kazanımın öğrencilerimizin akademik başarılarına yansıyacağına inanıyorum. İnşallah geleceğin bilim insanları ve mühendisleri olarak ilimizin ve Türkiye'nin gururu olacaklardır." dedi. 

Proje ile ilgili açıklamada bulunan Danışman Bilal BARAN: "Batman Kartalı adlı İnsansız Hava Aracının tasarımını, bilgisayar çizimlerini, elektrik-elektronik entegrasyonunu, montaj ve üretim süreçlerini okulumuzun fizik laboratuvarında oluşturulan atölyede tamamladık.

Projemiz yarışma öncesi birçok değerlendirme aşamalarından geçerek TEKNOFEST Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. İnsansız hava aracımız; disk yapısıyla Türkiye de bir ilk olma özelliği taşımakla beraber yük taşıma- bırakma, kaporta tasarımı, aerodinamik özelliklerinde de ayrı bir özgünlüğe sahiptir.  Yine insansız hava aracı sisteminin programlanması ve uçuşu, değerlendirme aşamaları başarılı bir şekilde öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirildi."

15-09-202115-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.