BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Anadolu Mektebi Öğrencilerinden "Hikâyemizin Yarım Asırlık Çınarı Mustafa Kutlu" Paneli

Batman Fen Lisesi Okuma Grubu öğrencileri,  çevrim içi düzenlenen "Hikâyemizin Yarım Asırlık Çınarı Mustafa Kutlu" konulu panelde yazar Mustafa Kutlu'nun çeşitli yönlerini ele aldılar.
Batman Anadolu Mektebi Öğrencilerinden

Müdürlüğümüzün koordinesinde Batman Fen Lisesi 10. Sınıf Öğrencileri tarafından düzenlenen "Hikâyemizin Yarım Asırlık Çınarı Mustafa Kutlu" paneline, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Üyeleri Atilla YARAMIŞ ile Özlem GÜNER, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN yaptı. Mustafa Kutlu'nun hikâyeciliğimizin en önemli isimlerinden biri olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Anadolu Mektebinin çok önemli çalışmalara öncülük yaptığını da sözlerine ekledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN okuma grubu öğrencilerimizin yaptıkları bu özverili çalışmaların öneminden bahsederek emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmalarının ardından Öğrenci Yakup Kaya'nın başkanlığını yaptığı panelde panelist öğrenciler Alye Gündoğdu 'Köyden Kente Serüven', Sümeyye Nur Adıbelli 'Mustafa Kutlu'nun Bakış Açısı ile Modernleşmenin Gölgesinde Yeni Nesil', Helen Asutal 'Din Ahlak ve Maneviyat Bağlanımda Yaşanılabilir Dünya ve Muhammed Emir Uçun 'Mustafa Kutlu'nun Gözünden Umut Duygusu' konularında sunumlarını yaptılar.

 İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN de yaptığı konuşmada İlimizdeki Anadolu Mektebi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Üyesi Atilla YARAMIŞ da yaptığı değerlendirme konuşmasında Batman Anadolu Mektebinin çok canlı bir yapıda olduğunu vurgulayarak öğrencileri tebrik etti, bu çalışmaya öncülük eden ve destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

18-05-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.