BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Anadolu Lisesi’nden Fidan Şenliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına Batman Anadolu Lisesi ve Batman Orman İşletme Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilen 4. Fidan Şenliği "Doğaya Ses Ver, Geleceğe Yön Ver, Her Çocuk Bir Fidandır" projesi kapsamında, okullara fidan dağıtımına başlandı.
Batman Anadolu Lisesi’nden Fidan Şenliği

 Bu yıl dördüncüsü düzenlenen fidan şenliğinde Mardin Orman İşletme Müdürlüğünden 13.000 ve Diyarbakır Orman İşletme Müdürlüğü’nden temin edilen 17.000 fidan olmak üzere 30.000 fidan İl Özel İdare’si desteği ile ilimize getirilerek ilimizdeki tüm okullarımıza dağıtılmaya başlandı.

Batman Anadolu Lisesini ziyaret edip 4. Fidan Şenliği "Doğaya Ses Ver, Geleceğe Yön Ver, Her Çocuk Bir Fidandır" projesiyle ilgili Okul Müdürü Mehmet Konak’tan bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

‘’İlimizin eğitiminde önemli bir yeri olan Batman Anadolu Lisemizin böyle anlamlı ve güzel bir etkinliği geleneksel hale getirip bu yılda devam ettirmesi bizi mutlu etmiştir.’’diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakmak, fidandan ağaca boy veren ilk adımı çocuklarımıza attırmak için girişilen bu projede emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah böylesine anlamlı bir projeyi sürekli kılar gençlerimize bu bilinci aşılarız. Proje sahibi olan Batman Anadolu Lisemizin idareci ve öğretmenlerine, desteğini esirgemeyen Orman İşletme Müdürü Terzan Gürbüz’e ve taşıma işini üstlenerek bir katkı da bizden diyen  İl Özel İdaresi Sekreterliği’ne teşekkür ederim.” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın Batman Anadolu Lisesi ziyaretinde Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın’da hazır bulundu.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.