BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız Uzaktan Eğitimin Ders Programını Açıkladı

Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK pazartesi günü başlayacak olan uzaktan eğitimin tüm detaylarını açıkladı.
Bakanımız Uzaktan Eğitimin Ders Programını Açıkladı

23 Mart Pazartesi günü SD ve HD olmak üzere 6 televizyon kanalı ile verilecek uzaktan eğitimin ders programını da açıklayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk televizyon ekranının yanı sıra Eğitim Bilişim Ağımız (EBA) üzerinden de öğrencilere destek sunulacağını söyledi. EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul kanallarından temel eğitim öğrencilerine, EBA TV Lise kanalından ise Ortaöğretim öğrencilerine uzaktan eğitim verilecek.

Eğitim Bilişim Ağımız (EBA) ile ilgili de konuşan Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK; "Dünyada sadece 3 ülkede var olan yapay zeka temelli akıllı destek sistemimiz Eğitim Bilişim Ağımız (EBA) ile çocuk sınava hazırlanırken, sistem ona kişisel rehberlik yapıyor, kişiye özel deneme sınav yapıyor. Çocuğumuzun deneme sınavında çözemediği sorudan yapay zekâ eksiğini tespit ediyor ve çocuğun önüne eksikliği tespit edilen konunun söz konusu bölümünü çalışması için hazır hale getiriyor.

19-03-202019-03-202019-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.