BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupalı Eğitim Kafilesi İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

  Fatih Ortaokulunun hazırladığı ERASMUS+ ROAD projesi (Reveal Other Available Directions- Farklı Yönleri Ortaya Çıkarma) kapsamında 5 Avrupa ülkesinden ilimize gelen 20 eğitimci, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret ettiler.
Avrupalı Eğitim Kafilesi İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

Fatih Ortaokulunun hazırladığı ERASMUS+ ROAD isimli proje kapsamında Portekiz, Romanya, Yunanistan, İtalya ve Polonya'dan ilimize gelen 20 eğitimci İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret ettiler. Fatih Ortaokulu Müdürü Sabahattin SİNCAR, Proje Koordinatörü Ramazan ÖNDER ve Görevli Öğretmen Hayriye GÖRGÜN refakatinde gerçekleşen ziyarette konuklarıyla bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ziyarette ilimizdeki eğitimin genel durumu hakkında konuklarına bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "AB'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ projesi kapsamında beş farklı ülkeden eğitimci arkadaşlarımız ilimizi ziyarete geldiler. İlimizde bulunduğunuz süre zarfında ilimizin eğitim durumu ile ilgili bilgi edinecek ve eğitim ile ilgili tecrübelerinizi bize aktaracaksınız. Bu proje ile birlikte ilimiz ile iş birliği kapasitesini artıracak, ortaklık faaliyetleri aracılığıyla deneyimler karşılıklı paylaşılacak, yenilikçi yaklaşım ve uygulamaların karşılıklı transfer ederek eğitim seviyesini artıracaksınız. Projenin tüm katılıcımalara fayda sağlamasını temenni ediyorum. İlimiz adına sizlere tekrar hoş geldiniz diyorum." dedi.

Gerçekleşen ziyaretin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, misafirlere günün anısına kitap ve çeşitli hediyeler verdi. Konuk eğitimciler son olarak Kitap Okuma Noktasını gezip İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden ayrıldılar.

Batman Müzesi ve Hasankeyf Müzesini gezen Avrupalı misafirler, Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesinde yapılan eğitime katıldılar. Batmanlıların çok sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu ifade eden konuklar Batman'ı beklentilerinin çok üzerinde modern bir şehir olarak gördüklerini ifade ettiler. Eğitimle ilgili Batman'ı çok gelişmiş bulduklarını özellikle teknolojiyi eğitimde kullanma durumunu ve okul donanımlarını çok beğendiklerini ifade eden konuklar Diyarbakır ve Mardin gezisinin ardından Perşembe günü Batman'dan ayrılacaklar.  

19-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.