BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arapça Şiir, Şarkı ve Metin Canlandırma Yarışmaları Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilen İmam Hatip Liseleri Arası 8. Arapça Yarışmalarının Batman il finali gerçekleştirildi.  
Arapça Şiir, Şarkı ve Metin Canlandırma Yarışmaları Yapıldı

Batman Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan yarışmaya; Batman Üniversitesinden akademisyenler, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı. Öğleden önceki bölümde liseler, öğleden sonra ise ortaokullar yarıştı. Yarışmalar kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde organize edilen liseler arasındaki Arapça Yarışmaları, şiir okuma ve metin canlandırma kategorilerinde gerçekleştirildi. Altı okulun katıldığı şiir okuma yarışmasında Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ramazan Gün il birincisi oldu. Dört okulun katıldığı metin canlandırma yarışmasında ise Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri il birincisi oldular.      

Öğleden sonra ise Abdulcelil Candan İmam hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde İmam Hatip Ortaokulları arasındaki Arapça Yarışmaları, şiir, şarkı ve metin canlandırma kategorilerinde gerçekleştirildi. Şiir ve metin canlandırma kategorilerinde Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu birinci olurken, şarkı dalında ise Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.

Ortaokullar Arası Arapça şiir, şarkı ve metin canlandırma dalında dereceye giren okullara hediyelerinin verilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle yarışmalar tamamlandı.

İl birincisi olan okullar, ilimizi bölge yarışmalarında temsil edecekler. 

30-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-2017

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.