BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Öğretmenlerine 'Ukulele Eğitimi' Verilecek

2023 'Batman Eğitim Akademileri' 'Kültür ve Sanat Akademisi' kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu öğretmenlerine 'Ukulele Eğitimi' veriliyor, eğitimi alan öğretmenler minik öğrencilere 'Ukulele Enstrümanını' çalmayı öğretecekler.
Anaokulu Öğretmenlerine 'Ukulele Eğitimi' Verilecek

15 Temmuz Şehitleri Anaokulunda 2023 'Batman Eğitim Akademileri' 'Kültür ve Sanat Akademisi' kapsamında öğretmenlere verilen 'Ukulele Eğitimi' kursunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Okul Müdürü Esra ÖZDEMİR'den verilen kurs hakkında bilgi aldı. Müdürlüğümüz tarafından pilot okul olarak seçilen 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu öğretmenlerine verilecek 'Ukulele Eğitimi' sonrası ilimizdeki diğer anaokulu öğretmenlerine de 'Kültür ve Sanat Akademisi' kapsamında eğitim verilecek.  Başlatılan 'Ukulele Eğitimi'nde emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN okul öncesi eğitimde minik öğrencilere verilen uygulamalı eğitimlerin önemini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli öğretmen arkadaşlar, yaptığınız bu çalışma bir gönüllülük işi ve sizler bu çalışmaya gönüllü oldunuz. Bu çalışmada emeği geçen herkese ve gönüllü olarak eğitim almak isteyen siz öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Alacağınız eğitimden sonra eğitim vereceğiniz çocuklarda bir kulak dolgusu, bir el becerisi oluşacak. Bu tür çalışmalarla çocuklarımızın fikir dünyasını geliştirmemiz gerekiyor." dedi.

 Kurs ziyaretinin ardından sınıfları da ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, minik öğrencilerle bir süre sohbet etti. 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'a Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN eşlik etti.   

03-03-202003-03-202003-03-202003-03-202003-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.