BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akça Köyü İlkokulu'nda Fidanlar Toprakla Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla devam eden 'Geleceğe Nefes Ol' projesi kapsamında okullarımızda fidan dikme etkinliği devam ediyor.
Akça Köyü İlkokulu'nda Fidanlar Toprakla Buluştu

Öğrencilerimize huzurlu bir eğitim ortamı oluşturmak ve çevre, orman, ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla okullarımızın bahçelerinin ağaçlandırılması büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerimizde sorumluluk bilincini geliştirmek ve çevreye örnek olmak amacıyla Orman Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Batman Orman İşletme Müdürlüğünce Müdürlüğümüze tahsis edilen 6000 adet fidan okullarımızın bahçelerinde dikilerek toprakla buluştu.

Proje kapmasında Batman Orman Müdürlüğü'nden temin edilen 6 bin fidan toprakla buluştu. Akça Köyü İlkokulu'nda düzenlenen fidan dikme etkinliğine Müdürlüğümüz Şube Müdürleri Ömer TOPRAK, Abdurrahim KUSEN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Fidan dikme etkinliği öncesi sınıfları ziyaret eden Şube Müdürleri minik öğrencilerle sohbet edip İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın selamını öğrenci ve öğretmenlere ilettiler.

Gerçekleşen ağaçlandırma etkinliği fidelerinin dikilmesi ve fidelere can suyu verilmesiyle sona erdi. 

01-04-202101-04-202101-04-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.