BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Ailemle Birlikte Yarışıyorum Online Genel Kültür ve Bilgi Yarışması' Ödülleri Verildi

İlimizdeki 8. Sınıf öğrencileri ve velilerine yönelik online düzenlenen 'Ailemle Birlikte Yarışıyorum Genel Kültür ve Bilgi Yarışması' ödülleri verildi.
'Ailemle Birlikte Yarışıyorum Online Genel Kültür ve Bilgi Yarışması' Ödülleri Verildi

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN, dereceye öğrenciler ve velileri katıldı. "Quizizz" üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenen Genel Kültür ve Bilgi Yarışması ile ilgili yarışmanın koordinatör ve sorumlu öğretmenleri Nagehan RÜZGAR ve Sinan ÖNEN'den bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, yarışmaya katılan tüm öğrenci ve velilere teşekkür edip dereceye giren öğrenci ve ailelerini kutladı.

20 soru üzerinden yapılan yarışma da ortaokul 6-7 ve 8. Sınıf düzeylerine göre hazırlanan sorular bilgi, genel kültür ve akıl oyunları alanlarından seçildi. Yarışmada İMKB Belde Ortaokulundan Mustafa YAPICIOĞLU birinci, İMKB Belde Ortaokulundan Ali Enhar TİLEĞİ ikinci ve Beşiri ilçesi Yenipınar Ortaokulundan İbrahim AKKUŞ üçüncü oldu. Dereceğe giren öğrencilere hediye ve madalyalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğraf çekimiyle ödül töreni sona erdi.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN; "Sevgili öğrenciler ve değerli velilerimiz, yaşadığımız salgın nedeniyle eğitim-öğretime yüz yüze ara verilmesinden dolayı öğrencilerimiz daha çok evde aileleriyle birlikte vakit geçiriyorlar. Bu yarışma ile öğrencilerimizin aileleriyle evde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, bilgi ve genel kültür seviyelerini geliştirmelerini hedefledik.

            Aynı zamanda öğrencilerimize ve ebeveynlerine yönelik "Ailemle Birlikte Yarışıyorum Genel Kültür ve Bilgi " yarışması ile öğrencilerimizin karşılaştıkları problemlere çözümler bulabilme becerilerinin geliştirilmesi, akıl oyunları ile zihinsel yeteneklerinin geliştirilmesi, derslerdeki kazanımları içeren sorularla akademik başarılarının pekiştirilmesi, genel kültür soruları ile sosyal çevrelerine uyum sağlamaları ve arkadaşlık imkânlarının güçlendirilmesi ve vakitlerini daha verimli ve keyifli geçirmelerinin sağlanması amaçlanmış olup ilkini 8. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte bu yarışmalarımızı diğer kademelerdeki öğrencilerimize yönelik de sürdüreceğiz.

Sevgili öğrenciler yarışmada göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizi ve ailelerinizi kutluyorum, bu başarınızı daha da ileriye taşımanız için bol bol kitap okumanızı istiyorum, zaten bu başarınızın temelinde de kitap okumanın olduğunu biliyoruz. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

25-01-202125-01-202125-01-202125-01-202125-01-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.