BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UZAKTAN EĞİTİMLE BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, yeni eğitim yılının açılışını Kültür İlkokulunda yapılan törenle gerçekleştirdi. Açılış programı, saat 09.00'da ülkemizdeki tüm okullarda eş zamanlı olarak İstiklal Marşı'mızın okutulmasıyla başladı.
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UZAKTAN EĞİTİMLE BAŞLADI

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı Şube Müdürleri İshak BÜYÜKKAYA, Ömer ÇİÇEK ve Okul Müdürü Rıfat FIRAT karşıladı.  Yeni eğitim-öğretim yılı saat 09.00'da saygı duruşunun akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, daha sonra uzaktan eğitim kapsamında yapılacak olan canlı derslerle ilgili idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı. KURTARAN, ayrıca okula çocuklarının ders kitaplarını almaya gelen velilere de öğrencilerin ders kitaplarını verdi.


"Okullarımız Çocuklarımız İçin Güvenli Bir Ortam Olacak."

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "2020-2021 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemi belirlenen kurallara riayet ederek hep birlikte aşacağız. Bu süreçte hiç şüphesiz en büyük sorumluluk siz değerli öğretmenlerimize düşüyor. Okullarımızı çocuklarımız için sağlık açısından en güvenli yer haline getireceğiz. Bu konuda gerekli tüm çalışmaları tamamladık. Bu süreci yapacağımız titiz ve özverili çalışmalarla en kısa sürede atlatacağız.


"Bu Süreçte En Büyük Destekçilerimiz Velilerimizdir."

Yeni eğitim-öğretim yılına salgın sürecinden dolayı uzaktan eğitim yoluyla başlıyoruz. Bugünle beraber öğretmenlerimiz EBA üzerinden canlı ders vermeye başladılar. Ayrıca öğrencilerimiz EBA TV üzerinden derslerini dinlemeye başladılar. 18 Eylül'e tarihine kadar bu süreci en iyi ve kapsamlı bir şekilde geçireceğiz. Özellikle bu işin en önemli kısmı çocuklarımızın motivasyonu. Bu konuda üzerimize önemli bir görev düşüyor. Sürekli veli ve öğrencilerimizle iletişim halinde olmayız. Bu süreçte en büyük destekçimiz velilerimizdir. Gerek canlı derslerin gerekse EBA TV'deki derslerin izlenmesi için velilerimizin çocuklarımızı motive etmesi gerekiyor. Bu konuda çok iyi işler yapacağımıza olan inancım tamdır. Tekrardayeni eğitim öğretim yılımızın hayırlara olmasını diliyor hepinize sağlık ve sıhhat diliyorum." dedi.

 

 

 31-08-202031-08-202031-08-202031-08-202031-08-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.