BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14'üncü İUS ÜS Komutanlığı Personelinden Şehit Öğretmen Adına Sanat Atölyesi Açıldı

14'üncü İUS ÜS Komutanlığı personeli tarafından ilimiz merkez 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu'nda; 1994 yılında İlimiz Beşiri ilçesi Çevrimova Köyü okulunda görev yaparken bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan "Şehit Öğretmen Adnan TUNCA"  adına yapılan 'Sanat Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi.  
14'üncü İUS ÜS Komutanlığı Personelinden Şehit Öğretmen Adına Sanat Atölyesi Açıldı

Açılışa; Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN ve Eşi Sayın Ebru ŞAHİN, Garnizon Komutanı Seyrüsefer Albay Sayın İhsan KAPLAN ve Eşi Sayın Arzu KAPLAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve Eşi Sayın Hülya KURTARAN, 14'üncü İÜS ÜS Komutanlığı personeli ile öğretmenler katıldı.

Garnizon Komutanlığı mensupları tarafından yapılan bağışlarla oluşturulan atölyenin açılışını gerçekleştiren Valimiz,  " Eğitim faaliyetlerini ne kadar çeşitlendirirseniz o kadar verimli olur. Spor salonları ve tasarım atölyeleri ile eğitimi hem eğlenceli hale getirisiniz hem de öğrenmeyi kolaylaştırırsınız. Bu atölye de bu yönde yapılan faaliyetlerden biri. Hava Üs Komutanlığımıza ve çok kıymetli mensuplarına kendi tasarruflarıyla bu atölyeyi okulumuza kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

Açılışın ardından atölyede incelemelerde bulunan Valimiz, gerçekleştirilen sanat etkinliklerine katılıp yetkililerden yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

22-06-202122-06-202122-06-202122-06-202122-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.