BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor"etkinliği bilgilendirme toplantısı yapıldı.
1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Meslek Liselerinden sorumlu Şube Müdürü Akın ARI, ilimizde projeye dahil olan okul müdürleri, resim ve müzik öğretmenleri katıldı, proje il koordinatör öğretmeni Özgül AKCURA SOLAK tarafından katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

Proje dahilindeki okullarda eğitim gören öğrenciler, Batman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik iki aylık çevrimiçi çalışma gerçekleştirilecektir. Batman Güzel Sanatlar Lisesinde gönüllü öğrencilerden oluşan 1000 okul projesi kapsamındaki okulların sanata eğilimli ve gönüllü öğrencilerine haftada 2 gün resim ve müzik alanında bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar. Öğrencilerin resim ve müzik alanında sanatsal eserler ortaya çıkarmasına destek olacak çalışmalarda, müzik eseri icrası videosu olarak, resim dalında ise plastik sanatlar ürünü şeklinde ortaya çıkacak eserler çevrimiçi platformlarda sergilenecek, derecelendirilecek ve ödüllendirilecektir.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.