BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. Yıl Müzik Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlamak, ülkemizde sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artmasını okul aracılığıyla desteklemek amacıyla 100. Yıl Müzik Projesi' bilgilendirme toplantısı ilimizde görev yapan müzik öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti.
100. Yıl Müzik Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen 100. Yıl Müzik Projesi bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın M. İhsan ASLANLI, Şube Müdürü Ömer ÇİÇEK, AR-GE Birimi ve ilimizde görev yapan müzik öğretmenleri katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme toplantısı Eğitmen Emine Elif ŞAHİN KARADENİZ'in Bakanlığımızın 100. Yıl Müzik Projesi ile ilgili teknik bilgileri içeren sunumuyla devam etti. Bilgilendirme toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli arkadaşlar, bugün çok güzel bir amaçla toplanmış bulunmaktayız. Yapacağımız çalışmalarla İlimizde sanatsal anlamda bir ilerleme sağlayacağız. Tüm toplantılarımızda ve öğretmen buluşmalarında sürekli dile getirdiğimiz gibi çocuklarımızın güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hayata geçirmeliyiz. Bu anlamda siz değerli müzik öğretmenlerimize büyük bir görev düşüyor. Şimdiye kadar yaptığınız çalışmalarla öğrencilerimizin sanatsal yönlerine büyük bir katkı sağladınız. Yaptığınız başarılı çalışmalardan ötürü hepinize teşekkür ederim.

 Kıymetli Meslektaşlarım, "İnsan iki kanatlıdır." deriz ama ortaya koyduğumuz tavırla ondan bir kanatla uçmasını isteriz. İki kanatlı olan bir varlığın bir kanadını kırarak onu nasıl uçmaktan mahrum bırakıyorsak, çocuklarımızın güzel sanatlar konusunda yeterince kendilerini geliştirmelerine imkân oluşturmazsak onlardan tek kanatla uçmalarını istemiş olacağız.  Bu yüzden çocuklarımızın kendilerini her yönden geliştirmelerine imkan sunarak onların güzel ve kuvvetli bir şekilde uçmalarını sağlayacağız.

 Bakanlığımız 2023 Vizyonunda hedeflendiği gibi Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "100. Yıl Müzik Projesi" adlı bir projeyi hayata geçirdi. Bu proje ile Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlayacağız. Ayrıca okullarımızda sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artmasını sağlayacağız. Bu anlamlı ve güzel projeye vereceğiniz katkılardan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

24-03-202124-03-202124-03-202124-03-202124-03-2021

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.