BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşama Başladı

Bakanlığımızın, yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda okul öncesi ve birinci sınıflarımızın yüz yüze eğitime başlamasının ardından 1. 2. 3. 4. 8. 12. sınıflarımız ile özel eğitim ve köy okullarımızın tüm kademelerindeki öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladılar.
Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşama Başladı

Yüz yüze eğitime başlayan Kültür İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğretmen ve öğrencilerin okula başlama sevinçlerine ortak oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel kutlamalarında canlı konferans sistemiyle Kültür İlkokulu 2-A Sınıfı öğrencileriyle buluşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilere yüz yüze eğitimin ilk dersine birlikte katılma sözü vermişti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN yüz yüze eğitime başlayan 3-A sınıfını ziyaret edip okula kavuşma sevinci yaşayan minik öğrencilerle ilk dersi işleyip onlarla bir süre sohbet etti. KURTARAN: " Sevgili çocuklar, bu yıl salgın nedeniyle sizinle uzaktan kutladığımız 23 Nisan günü özel kutlama programında size bir söz vermiştim. Yüz yüze eğitime başladığımız gün ilk dersi birlikte işleyecektik. Yüz yüze eğitime başladığımız ilk derse sizlerle birlikte katılıp size verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Sayın Bakanımız özellikle siz sevgili çocuklarımıza selamlarını iletti. Hepinize şimdiden iyi dersler diliyorum." dedi.

Dersin sonunda öğrencilere kitap hediye eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, yüz yüze eğitimin hayırlı olmasını diledi. KURTARAN daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelip öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. Son olarak okul bahçesinde öğretmenlerle birlikte ağaç dikti. Kültür ilkokulu ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN Diktepe köyü ilkokul ve ortaokuluna geçti.

Köy Okullarında Fidanlar Toprakla Buluştu

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un köy okulu öğretmenlerine fidan dikme daveti üzerine köy okulları bahçelerinde öğretmenlerimiz tarafından dikilen fidanlar toprakla buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Diktepe Köyü ilkokul ve Ortaokulu ziyaret edip fidan dikme etkinliğine katıldı.

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ı Okul Müdürü Refik PEKİNCE karşıladı. Okulda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, Okul Müdürü PEKİNCE'den çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, daha sonra yüz yüze eğitime başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret edip öğrencilerle bir süre sohbet etti. Yüz yüze başlayan eğitim öğretimin öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN son olarak Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un köy okulu öğretmenlerimizi öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına fidan ekme daveti üzerine okulun bahçesinde öğretmenlerin fidan dikme etkinliğine katılarak fidan dikti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın Kültür İlkokulu ile Diktepe köyü ilkokul ve ortaokulu ziyaretlerine Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA eşlik etti.

 

12-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.