BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKB Anadolu Lisesinde Şiir Şöleni

“Dilden Gönüle Şiir ve Nağmeler” konulu, Hazan Müzik ve Şiir Şölenine yoğun ilgi.
YKB Anadolu Lisesinde Şiir Şöleni

Yahya kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde gerçekleşen “Dilden Gönüle Şiir ve Nağmeler” konulu Hazan Müzik Ve Şiir Şölenine Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim ASLAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, bazı Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

            Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; Okula gelişinde Okul Müdürü İsmet ÜRÜT karşıladı. Konferans salonunda gerçekleşen programın açış konuşmasını Okul Müdürü İsmet ÜRÜT yaptı. Açış konuşmasının ardından öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış olduğu Müzik eşliğinde şiirler okundu, şarkı ve halk türküleri seslendirildi.

Büyük bir ilginin olduğu programda görev alan, öğretmen ve öğrenciler, salonda bulunan konuklardan bol bol alkış aldılar. Programın sonunda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “ Şiir ve müzik sanatı, hayatın içinde yaşanmış duyguların tek tek, işlenmiş halidir.  İlmik ilmik işlenmiş duygudur ve etrafımızdaki her şeyin canlandırılmış halidir diye düşünüyorum. Sanat yağmuru, bulutu, taşı, ağacı, hayallerimizi, geleceğimizi, geçmişi içinde bulunduğumuz anı inceltilmiş işlenmiş halidir ve hayatın anlamıdır. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarı kurur. Ben bu gecede emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve bu geceye katılarak bu güzel anı paylaşan, siz değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK konuşmasının ardından, gecede görev alan öğretmen ve öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın sonunda davetlilere çiğköfte ikramı yapıldı.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.