BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetenekli Çocuklar İçin Batman’a ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ Kurulacak

  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Batman’a ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ kazandırma çalışması başlattı.
Yetenekli Çocuklar İçin  Batman’a ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ Kurulacak

 

 

Batman’a ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ kazandırma çalışması kapsamında, bölgemizde bulunan Bilim Sanat Merkezlerinde inceleme çalışması başlatan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, bu kapsamda Bitlis iline bir ziyaret gerçekleştirdi. Beraberinde Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Zübeyir Yılmaz ve teknik birim ile Bitlis iline giden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’i Bitlis il girişinde, Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz karşıladı.   Oldukça verimli bir ziyaret olan Bitlis gezisinde, bazı eğitim kurumları gezildi ve ziyaretin asıl amacı olan, Bitlis ‘Bilim Sanat Merkezi’ ziyaret edildi. ‘Bilim Sanat Merkezi’nde detaylı inceleme yapıldı, merkez hakkında Bitlis Milli Eğitim Müdürü ve ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ Müdüründen bilgi alındı.

Batman’a ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ kurulması hedeflerimizden biri diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “ Bilim ve sanat merkezi, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki, üstün yetenekli çocuklarımızın, öğrencilerimizin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için, önemsediğimiz bir kurumdur. Bu açıdan ilimizdeki üstün yetenekli öğrencilerimize, bu fırsatı ve olanağı sağlamak için, Batman’a Bilim ve sanat merkezi kazandırma çalışmalarımızı başlattık.  Araştırmalarımızı var olan Bilim ve Sanat Merkezlerine göre fark yaratacak, bir merkez kurmak için titizlikle yapmaktayız” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.