BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Yılının İlk Öğretmen Buluşması Gerçekleştirildi

2019-2020 Eğitim-öğretim yılının ilk öğretmen buluşmaları toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında gerçekleşti.
Yeni Eğitim Yılının İlk Öğretmen Buluşması Gerçekleştirildi

Öğretmenevi toplantı salonunda Batman Eğitim Akademileri Öğretmen Akademisi kapsamında gerçekleşen öğretmen buluşmaları programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ, AR-GE ( Araştırma Geliştirme), ÖDM ( Ölçme ve Değerlendirme Merkezi) ve Özel Büro biriminde görevli öğretmenler katıldı. Programda bir konuşma yapan KURTARAN Batman'da eğitime nitelik kazandırma çalışmalarına özveriyle devam edeceklerini söyledi.

KURTARAN: "Yeni yılın ilk buluşması toplantımız hayırlı olsun. Bu sene en çok üzerinde duracağımız konu, öğretmen akademileridir. Öğretmen akademilerimizi geçen senenin sonuna doğru kurmuştuk. İlk dersi Servet Özdemir Hocamız ile yaptık. Geçen sene eğitim yılının sonunda kurulmasına rağmen çok özverili çalışmalar yaptık. Bu sene bu çalışmalarımızı ilerleterek çok yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Önümüzde bu yıl 3.'sü gerçekleşecek olan Batman Kitap Fuarı var. Kitap fuarı Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmaların sonucudur. Biz bu sene 3.'sünü yapacağız ama kitap fuarın ilkini yapmadan önce biz zaten Batman'da birçok yazarı, edebiyatçıyı öğrencilerimizle buluşturmuştuk. Aslında Batman'daki kitap fuarı çok genç olmasına rağmen Türkiye'de ki bu çapta yapılan fuarlar arasında en popüler olmasının sebebi Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmaların sonucudur. Bunun altında eğitim camiasının verdiği destek var. Bu desteğimizi inşallah artırarak devam ettireceğiz. Bu fuar önceki yıllara göre çok daha zengin olacak.

TÜBİTAK çalışmaları bu ekibin çalışmasıdır. Son 3 yıldır proje sayımız her sene artıyor. Özellikle nitelikli projelerin olması bizleri çok mutlu ediyor. Bu şu demektir her yıl bizim çocuklarımızdan onlarcası projeyle çalışmayı öğreniyor demektir. Öğretmeniyle programlı çalışmayı öğreniyor, birde ürün ortaya koymanın hazzını yaşıyor. Bu projeleri bu kadar önemsememizin sebebi budur. Çocuklarımız projeyle birçok alanda keyif ve mutluluk duyuyorlar. TÜBİTAK proje çalışmalarına daha çok öğrencimizi katmalıyız. Ne kadar öğrenci katarsak, o öğrenciler geleceğe dönük iyi ve hayırlı işler yaparlar. Toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın konuşmasının ardından toplantıya katılan öğretmenler yeni eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini ifade ettiler.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.