BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Yılının İlk Öğretmen Buluşması Gerçekleşti

2018-2019 Eğitim öğretim yılının ilk ‘Öğretmen Buluşmaları’ programı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında öğretmenevinde gerçekleşti.
Yeni Eğitim Yılının İlk Öğretmen Buluşması Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ’Nitelikli Eğitime Kararlı’ Adımlar ana projesi içinde yer alan öğretmen buluşmalarının bu yıl gerçekleşen ilk programında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, STEM, Robotik Kodlama öğretmen gurubuyla öğretmenevi toplantı salonunda bir araya geldi. Öğretmen buluşmaları programının açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yaz tatili döneminde yoğun bir çalışma yürüten STEM, Robotik Kodlama Öğretmen gurubuna özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kurtaran; “Değerli arkadaşlar yeni eğitim öğretim yılının ilk öğretmen buluşmasında sizlerle bir araya gelmek istedik, davetimize icabet ettiğiniz için ve ayrıca yaz sıcaklarına rağmen yaz tatili süreci içinde STEM, Robotik Kodlama çalışmalarında gösterdiğiniz fedakârlık ve özverili çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin gelecekte her açıdan bağımsız ve hak ettiği en iyi durumda olabilmesi için toplumun ve bize emanet edilen çocukların bu günden zihinsel olarak endüstri 4,0 dönemine hazırlamak biz öğretmenlerin görevi. Büyük ve köklü bir medeniyeti olan toplumumuz maalesef endüstri 1, endüstri 2 ve endüstri 3 dönemini kaçırdı ve son 200 yıldır endüstri devrimini yakalayanların gerisine düştü. Ancak bu gün artık toplum olarak diğer toplumların gerisinde kalmamak ve yaşadığımız sıkıntılardan kurtulmak, tam bağımsız bir şekilde çağı yakalamak için endüstri 4.0 ‘ı kaçırmamız lazım. Hem toplumumuz hem de bize umut bağlayan etrafımızdaki ve gönül coğrafyamızdaki tüm toplumlar için bunu başarmak zorundayız. Bize düşen toplumu zihinsel olarak bu sürece hazırlamak, çocuklarımızı bu doğrultuda eğitmek ve onlara iyi bir şekilde rehberlik etmektir.

Bu alandaki çalışmalarımızın ilk önemli adımını Bilim Sanat Merkezimizde ilimize kazandırdığımız STEM, Robotik Kodlama inovasyon merkezimiz oldu. Bu adımın ardından Belediyemiz ile yaptığımız protokol kapsamında 8 ayrı okulumuza STEM, Robotik Kodlama eğitimi verilecek küçük merkezler kuruyoruz. İnşallah bu heyecanımızı daha da arttıracak, çalışmalarımızı daha ileri bir safhaya taşıyacak yeni bir projemizi DİKA’ya sunduk. Projemiz geçerse Türkiye genelindeki en iyi merkezlerden biri inşallah ilimizde olacak. Bu merkezlerimizde eğitim görecek çocuklarımız geleceğe daha iyi hazırlanacak, ve endüstri 4.0  çağını yakalayacak. Bunun için çalışmalarımızı daha fazla arttırarak durumumuzu her yeni günde, mevcut durumdan daha ileri bir noktaya taşımamız gerekir.” diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından STEM, Robotik Kodlama inovasyon merkezi il sorumlusu Ömer Çiftçi 18. Yüzyılda başlayan endüstri süreci ve endüstri 4,0 ile ilgili sine vizyon destekli bir sunum yaptı. Program öğretmenlerin görüş ve önerilerini ifade etmelerinin ardından toplu hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.

07-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-201807-09-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.