BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Etkinliği Bilgi Yarışması Yapıldı

Ortaokul öğrencilerinin katıldığı yaz yetiştirme kursları, sosyal etkinlikleri kapsamında bilgi yarışması yapıldı. 
Yaz Etkinliği Bilgi Yarışması Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile yaz tatili içinde Okullar da öğrencilere yönelik düzenlenen, Yetiştirme Kurslarının yanı sıra öğrencilere yüzme, piknik, sinema ve çeşitli eğlence yarışmalarını içeren, sosyal aktiviteler kapsamında kültür merkezi konferans salonunda 7 okul öğrencilerinin katıldığı ‘Değerler Eğitimi Bilgi Yarışması’ yapıldı. Bilgi yarışmasına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürü Cemal Konakçı, Öğretmenler, Öğrenciler ve aileleri katıldı. Bilgi yarışması programı, öğrencilerin yetiştirme kursları süresi içinde yaptıkları, sosyal aktivitelerden derlenmiş fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisi izlendi. Slayt gösterisinin ardından, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Naci Şemdinoğlu yaptığı konuşmada, öğrencileri ve onlara destek olan ailelerini kutladı.

Şemdinoğlu; “Öğrencilerimize ve sıcak havaya rağmen onlara destek olan öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklar öğrenmenin sınırı yok, ne kadar çok bilgi öğrenirseniz, hayatta o derecede başarılı olursunuz. Bu yetiştirme kursları süresi içinde, sıcak havaya rağmen özveriyle çalışan idareci ve öğretmen arkadaşlar ile programın koordinatörleri Bekir Çete ve Hamdin Aslan’a da teşekkür ederim” dedi.

Sosyal etkinlikler kapsamında, Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen bilgi yarışmasına 7 okul katıldı. Her okuldan 3 öğrencinin yarıştığı bilgi yarışması öncesi, öğrencilere yarışma ile ilgili bilgi verildi. Gültepe, Turgut Özal, Çay Mahallesi, Sabri Ülker, Merkez İmam Hatip, Fatih ve M.Akif İnan Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı bilgi yarışmasında, birinciliği Merkez İmam Hatip Okulu alırken, ikinciliği Turgut Özal ve üçüncülüğü Çay Mahallesi ortaokulu aldı.

 Bilgi yarışmasının akabinde, dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Bilgi yarışmasının sonunda ayrıca, okullarda yapılan kitap okuma yarışmasında birinci olan Merkez İHL Okulu Öğrencisi Rojda Koluman’a da hediyesi verildi. Program toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.