BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Yarın Çok Genç Olacak' Projesi Kapsamında Çanakkale'ye Giden Öğrenciler Batman'a Döndü

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında Çanakkale ili Tarihi Gelibolu Yarımadası ve Şehitlikleri ziyaret eden öğrenciler Batman'a döndü.   
'Yarın Çok Genç Olacak' Projesi Kapsamında Çanakkale'ye Giden Öğrenciler Batman'a Döndü

İçişleri Bakanlığı ve Spor Derneğinin birlikte yürüttüğü 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında Çanakkale'ye düzenlenen 3 günlük gezi kapsamında 40 öğrencimiz 2 öğretmen refakatinde tarihi mekânları gezdiler. 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında öğrenciler, Çanakkale Gelibolu Tarihi Alanı,  Rumeli Mecidiye Tabyaları, Koca Seyit Anıtı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini gezdiler. Çanakkale gezisinin ardından önce İstanbul'a oradan da havayoluyla Batman'a dönen öğrencileri Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN karşıladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Yarın Çok Genç Olacak" projesiyle gençlerin doğru ilgi alanlarına yönelerek kendini geliştiren, okuyan, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkesini tanıyan, tarihini bilen, vatan sevgisini yüreğinde taşıyan, bilim ve teknolojiyi benimseyen gençler olarak yetişmelerine destek vermek ve bilgilerini arttırmayı amaçlamaktadır. "Yarın Çok Genç Olacak" projesi kapsamında Batman, Diyarbakır, Hatay, Kars ve Şanlıurfa illerinden Çanakkale'ye 200 öğrenci ve 10 öğretmen geziye katılmıştı.

20-09-202120-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.