BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Deniz Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Vali Ahmet Deniz okul müdürleri ile bir araya gelerek, ilimizin eğitim sorunlarını görüştü.
Vali Deniz Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Deniz´in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim Aslan, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ile okul müdürleri katıldı.

Okul idarecilerine hitaben bir konuşma yapan Vali Deniz, Türkiye genelinde okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artışında ilimizin ilk sırada olduğunu belirterek, bu başarının eğitimin tüm kademelerin de yakalanması için gereken çabanın gösterilmesi gerektiğini ifade etti. 

Eğitimde gerekli başarıyı elde etmeden diğer alanlarda gelişmenin zor olduğunu ifade eden Vali Deniz,  "İlimizi eğitimde daha iyi yerlere taşımak için ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’ projesinin startını verdik. Ardından ‘Batman Her Yerde Okuyor’ kampanyasını başlattık. Bu çalışmalar sizlerin de gayreti ile iyi sonuçlar vermeye başladı. Bu kapsamda şimdiye kadar 50 bin kitap dağıttık. Hedefimiz 200 bin kitap dağıtmaktır. En kısa sürede bunu gerçekleştireceğiz. Okullarımızın kütüphanelerini tamamen elden geçirmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için öğretmen ve okul yöneticilerine önemli görevler düştüğünü beliren Vali Deniz, çocuklarımızın yanlış kişiler tarafından yönlendirilmemesi için gereken çabanın gösterilmesi gerektiğini belirterek, "Özelikle lise çağındaki çocuklarımıza özel ilgi gösterilmesi gerekiyor. Çocuklarımız lise dönemlerinde yanlış kişiler tarafından yönlendirilebiliyor. Geçmişte bu konuda bir takım sıkıntılar yaşandı. Bunların yaşanmaması için çok dikkatli olmamız gerekiyor." dedi.

            Bölücü terör örgütünün bu topraklardan silinmesi için herkese büyük görevler düştüğünü ifade eden Vali Deniz,  herkesin bulunduğu yerde bu yanlışı yapanlara yüksek sesle karşı çıkmaları gerektiğini ifade etti.

 

Okul müdürlerini taleplerini dile getirdikten sonra toplantı sona erdi.

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.