BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Deniz Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Vali Ahmet Deniz,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri "Öğretmenler Buluşması"  etkinliğinde öğretmenlerle bir araya geldi.
Vali Deniz Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Deniz´in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, şube müdürü ve öğretmenler katıldı.

            Öğretmenlere hitap eden Vali Deniz,  Batman´ın güzel, canlı, hareketli ve hızlı büyüyen bir şehir olduğunu belirterek,  " Yaptığımız hizmetlerden Batmanlılardan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. İnsanlarımız inandıkça bize destek oluyor. Bize düşen de vatandaşımıza hizmetin en iyisini yapmaktır" diye konuştu.

 Bölge insanın 35-40 yıldır bölücü terör örgütünün tehditi ve baskısıyla bir ızdırap yaşadığını belirten Vali Deniz, "Bu sorunların üstesinde gelmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Güvenlikle ilgili bir sıkıntımız yoktur.  35-40 yıldır bu terör örgütünün bölgeye verdiği zararları hep beraber telafi edeceğiz.  Vatandaşlarımızla sürekli iletişim halinde olacağız, konuşacağız ve anlatacağız. Bu sorunun üstesinde hep beraber geleceğiz" dedi.

            İlimizdeki eğitim altyapısına değinen Vali Deniz, Batman´da 5 bin 50 dersliğin olduğu,3 bin 500 tanesinin yeni olduğunu ifade ederek, "Daha gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye´yi ancak eğitim sayesinde inşa edebiliriz. Çok güzel okullar yapıyoruz, okulların fiziki mekanlarını iyileştiriyoruz. Bu yıl içerisinde 400 dersliğin yapımı devam ediyor, 600 derslik ihale aşamasındadır. Eğitim altyapısını güçlendirebilirsiniz ama asıl iş öğretmenlerimize düşüyor. Öğrencilerimizin; vatanına, milletine, bayrağına bağlı, milli ve manevi değerlerine saygılı, insani değerlere sahip, paylaşımcı, merhametli bir nesil yetiştirmek anacak sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşir. Bilime, bilgiye ve teknolojiye değer veren, düşünen ve sorgulayan demokrasiyi özümsemiş bir gençliğin yetişmesi konusunda sizlere çok önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

 "TOPLUMU DEĞİŞTİRCEK VE GELİŞTİRECEK OLAN EĞİTİMCİLERDİR"

            Öğretmenliğin kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu vurgulayan Vali Deniz, sağlıklı nesillerin yetişmesi sizin elinizdedir. Topluma korkmadan, çekinmeden gerçekleri anlatmalıyız. Çünkü toplumu değiştirecek ve geliştirecek olan eğitimcilerdir. Sizlerden aile ziyaretlerine önem vermenizi istiyorum. Ailenin kendisine ve çocuğuna değer verdiğini hissettiği zaman birçok şeyin değişeceğine inanıyorum. Ailelerimize birlik ve beraberliğimizi, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları iyi anlatmamız gerekiyor" dedi.

            Batman Her Yerde Okuyor kampanyasına değine Vali Deniz, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için birçok okula kütüphane açtıklarını belirterek, en kısa zamanda ilimizin tüm okulların kitap ve kütüphane sorununu çözmek için gerekli çalışmaları başlatacaklarını ifade etti.

Konuşmanın ardından öğretmenlerin sorun ve isteklerini dinleyen Vali Deniz, Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar projesi sayesinde ilimizin eğitim kalitesinin arttığını belirterek, emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti.

            Etkinliğin sonunda öğretmenlere kitap hediye eden Vali Deniz, katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür ederek, kendilerine başarılar diledi.

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.