BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitim Sürecine Katkı Sunma İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerekli tedbirler alınarak gerçekleşen istişare toplantısına Şube Müdürleri, Ar-Ge, Ölçme Değerlendirme, Bilişim İl Formatörleri, Rehberlik Araştırma Merkezi, Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Batman Eğitim Akademileri Koordinatörleri katıldı.
Uzaktan Eğitim Sürecine Katkı Sunma İstişare Toplantısı Yapıldı

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı. KURTARAN, konuşmasında dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle 23 Mart'ta başlayıp 30 Nisan'a kadar devam edecek olan uzaktan eğitim sürecinin daha verimli geçmesi için yapılacak çalışmaların önemine dikkat çekti.

KURTARAN: "Bakanlığımızın başlattığı uzaktan eğitim sürecinin daha verimli hale gelmesi için bizlerin bu sürece katkı sunması gerekiyor. Öğrencilerimizin eğitimine ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Sağlık Bakanlığının belirlediği hijyen kurallarına uygun olarak internet ve diğer iletişim araçlarını kullanarak öğrencilerin eğitime devam ettiklerini hissettirebilmemiz gerekiyor. Bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli interaktif alt yapı çalışmalarımızı tamamladık.

Sınıf ve rehber öğretmelerimiz; öğrencilerin kişisel, bilişsel ve ahlaki gelişimlerine destek sunmak amacıyla koordineli bir şekilde çalışmalara başladılar. Bu minvalde öğretmenlerimiz internet üzerinden öğrencilerle gruplar halinde canlı ders işleyeme başladılar. Bu konuda devam eden örnek çalışmalarımızı 170 bin öğrencimizin tamamını kapsayacak şekilde planlıyoruz.  Hedefimiz internet üzerinden gerek canlı bağlantılarla gerekse okullarımızın k12 uzantılı web siteleri üzerinden vereceğimiz eğitimlerle öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde sürdürebilmeleridir.

Bu süreçte rehber öğretmenlerimiz öğrencileri motive edici videolarla, beden eğitimi öğretmenlerimiz ev ortamında yapılabilecek spor ve zekâ oyunları aktiviteleri içeren videolarıyla, ölçme değerlendirme birimlerimiz öğrencilerimize yeni nesil soru tipi çalışmaları ve araştırma konularıyla sürece katkı sağlayacaklar.

Yapacağımız bu çalışmaların başta ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum." Dedi. 

"Vefa Sosyal Destek Grupları" ile ilgili konuşan KURTARAN: "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizde koronavirüs önlemlerinden dolayı evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak üzere 105 yönetici 650 öğretmenden oluşan "Vefa Sosyal Destek Grupları" oluşturduk. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla Batman Valiliği koordinesinde Sağlık Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfının çalışmalarına gönüllü olarak destek vereceklerdir." Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, istişare toplantısında internet üzerinden öğrencilerle canlı olarak işlenen uzaktan eğitim dersine bağlanarak öğrencilerle bir süre sohbet edip öğrencilerine internet üzerinden canlı ders veren öğretmeni kutladı.

27-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.