BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Şirketlerinin Tercihi Batmanlı Öğrenciler

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti, Turizm ve Otelcilik Bölümü Öğrencileriyle sohbet etti.  
Turizm Şirketlerinin Tercihi Batmanlı Öğrenciler

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Çarşı Mahallesinde bulunan Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptığı ziyarete, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim ASLAN, Şube Müdürü Mehmet IŞIK, TT Hotels –Pegasos Planet Oteller Grubu Yetkilileri Mahir AKYILDIZ ve Murat AKDEMİRCİ katıldılar.

 Turizm ve Otelcilik sektöründe çalışacak öğrenci yetiştiren Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezen Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK ve beraberindekiler bir süre öğrencilerle sohbet ettiler.  115 öğrencisi bulunan bölümde okuyan öğrenciler stajlarını, Türkiye’nin saygın otel zincirlerinde çalışarak eğitimlerini tamamlıyorlar. Geçen yıl 60 öğrencinin staj ve çalışma imkânı bulduğu, TT Hotels –Pegasos Planet oteller grubu yetkilileri, bu yıl 40 öğrenciyi daha staj görmesi için kabul edeceklerini ifade ettiler.  Turizm ve hizmet sektöründe yetişmiş eleman yetiştiren önemli bir okul olan, Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden yetişen öğrencilerle ilgili konuşan, TT Hotels –Pegasos Planet oteller grubu yetkilileri Mahir AKYILDIZ ve Murat AKDEMİRCİ, 5 bin kişiye istihdam sağlayan oteller zincirinde, Batmanlı mezun öğrencileri çalıştırmaktan memnunuz. Batmanlıların aile terbiyeleri ve yetiştikleri kültür ile sektörde, kısa sürede önemli yerlere geldiklerini ifade ettiler.

 Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm ve Otelcilik bölümü öğrencileri, okullarını ziyaret eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK ve beraberindeki konuklara hazırladıkları menülerle hünerlerini sergilediler.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.