BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin Geleneksel Resim Sergisinde 150 Tablo Görücüye Çıktı

Turgut Özal Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı geleneksel resim sergisi açıldı.
Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin Geleneksel Resim Sergisinde 150 Tablo Görücüye Çıktı

Atatürk parkında gerçekleşen resim sergisinin açılışına Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M.Şafi Özperk, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Abdulhakim Doğu, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış kurdelesini keserek açılışı yapan Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M.Şafi Özperk sanat alanında öğrencilerimizin başarısı gelecek adına bizi sevindiriyor diyerek gün boyu açık olan serginin hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Özperk daha sonra sergilenen tabloları tek tek inceledi öğretmen ve öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı.

Gün boyu açık olan resim sergisini daha sonra ziyaret eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Okul Müdürü A.Sedat Aydın ve Resim Öğretmeni Filiz Savdi’den sergi hakkında bilgi aldı ardından sergisini gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Öğrenciler resim sergisini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in portresini oluşturan karakalem çalışma tablosunu kendisine hediye ettiler. Öğrencilere ve serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden, Milli Eğitim Müdürü Çelik, akademik başarının yanı sıra sanatsal becerinin gelişmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

15. Geleneksel Okul resim sergisini gerçekleştirdiklerini ifade eden Okul Müdürü A.Sedat Aydın Okul Müdür Yardımcısı Metin Samsa ve Resim Öğretmeni Filiz Savdi’nin organize ettikleri sergi, tamamı öğrencilerin yaptığı 150 tablodan oluştuğunu ifade etti. Resim sergisinde yağlı boya, kara kalem, sulu boya ve hat sanatıyla yapılan eserler sergilendi.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.