BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projelerinde Büyük Başarı

Proje tabanlı eğitim anlayışı Batman’ı Türkiye genelinde en çok başvuru yapan il yaptı.
TÜBİTAK Projelerinde Büyük Başarı

Batman ‘TÜBİTAK 2204 Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’ başvurularında 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 315 proje ile önemli bir başarıya imza attı. 

Öğrencilerimizin hazırladığı bilimsel projeler, hedeflenen nitelikli eğitimin bir göstergesi diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ilimizde eğitimin kalitesini kalıcı olarak arttırmak, araştıran sorgulayan ve bilimsel projeler üreten öğrenci yetiştirilmesi için proje ekibimizin yürüttüğü çalışmalar güzel sonuçlar vermeye başladı. Proje tabanlı eğitime geçilmesi ile beraber, ilimizde projelere ilgi de arttı.  Bir önceki yılda, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasına, ilimizden yapılan başvuru sayısı 182 olurken, bu yıl proje başvurusunda önemli bir artışla 315 proje ile başvuru yapıldı. Okullar bazında Batman Anadolu Lisesi 82 proje ile Türkiye genelinde en çok başvuru yapan okullar arasında 3. olurken, Batman Fen lisesi 78 proje ile Türkiye 4.’sü oldu. Ayrıca Türk Telekom Anadolu Lisesi 55 proje, Gültepe Anadolu Lisesi 14 proje ile başvuru yaptı. ‘TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Programına’ başvuru yapan, 59 okulumuzun tüm başvurularının onaylanmış olması, bizi mutlu etti. Türkiye genelinde en çok başvuru yapan ilin Batman olması, eğitimde hedeflediğimiz niteliğe doğru hızla yol aldığımızın güzel bir göstergesidir. Tüm bu çalışmalarda emeği geçen proje ekibimize, okul idarecilerimize, öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilimsel projeler hazırlayan sevgili öğrencilerimizi kutluyor, TÜBİTAK 2204 Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında başarılar diliyorum” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.