BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projelerinde Batman’dan Rekor Başarı

TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön elemeyi geçerek Bölge Sergisine davet edilen iller arasında en fazla projeyle davet edilen il Batman oldu.
TÜBİTAK Projelerinde Batman’dan Rekor Başarı

TÜBİTAK Projelerine bölge illeri arasında en fazla proje ile başvuru yapan il olduğumuzu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, proje tabanlı eğitim anlayışını yaygınlaştırmak, çalışmaları yönlendirmek ve bilimsel gelişmelere katkıda bulunmak öğrencilerimizin eğitimdeki ufkunu genişletecektir dedi.

Aslan, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca her yıl düzenlenen ‘Değerler Eğitimi, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih’ alanlarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge İlleri arasında en fazla projeyle davet edilen ilin Batman olduğunu söyledi. ASLAN; “Bu başarıda emeği bulunan öğrencilere, idareci ve öğretmenlere teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.