BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Finalinde Sergilenecek Projelerin %5’i Batman’dan

81 ilden toplan 100 projenin yarışacağı TÜBİTAK finaline Batman 5 proje ile katılarak önemli bir başarı elde etti.
TÜBİTAK Finalinde Sergilenecek Projelerin %5’i Batman’dan

TÜBİTAK projelerinde bu yıl önemli bir başarı yakalandığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK 4006 projelerinde de Türkiye biricisi olduk ve Batman il olarak ilk defa 5 proje ile Ankara’da Türkiye finallerine katılacak dedi.

TÜBİTAK Finalinde sergilenecek 100 projenin 5’i Batmanın diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen, ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışması, bu yıl Van bölge sergisine ilimizden 23 proje davet edilmişti.  Bölge finalinde yapılan değerlendirmeler sonucunda Ankara ilinde yapılacak olan ülke finalde sergilenmeye değer görülen 18 projeden 5’i ilimizden katılan projelerden seçildi. 8 ilin bağlı olduğu Van bölgesinde finale ilk kez 5 proje birden gönderilen Batman bilimsel proje çıkışını sürdürüyor. Van bölge finalinde ayrıca 1 projemiz ikinci 4 projemiz ise üçüncü olarak ödül almaya hak kazandı. Batman olarak TÜBİTAK ile “ Robot-Bilim Projeleri” çalışmasını başlatmış durumdayız. Bu çalışmayı Batman ilimizde gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.