BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“TÜBİTAK 46. Öncesi Bilgilendirme Toplantısı

“TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
“TÜBİTAK 46. Öncesi Bilgilendirme Toplantısı

2015 yılında Türkiye geneli 12 bölgede gerçekleşecek olan, “TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışması öncesi, bilgilendirme toplantısı yapıldı. Batman Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Şube Müdürü Orhan YAVUZ, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler ve proje koordinatörlüğü yapan Öğretmenler katıldı. Bilgilendirme toplantısının açış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK yaptı.

Milli Eğitim olarak hedefimiz üreten beyinler yetiştirmek diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Bir ülkenin eğitim düzeyi, öğrenim gören bireylerinin, yaptığı bilimsel çalışmalarla ölçülür. TÜBİTAK’ın her yıl düzenlediği, araştırma projeleri yarışmaları, öğrencilerimize bilimsel çalışmalarında katkı ve heyecan katmakta. İlimiz özellikle son dönemlerde, bilimsel projelerle kendisinden söz ettirtmeye başladı. Hedefimiz bu bilimsel çalışmaları, olabildiğince okullarımızda yaygınlaştırmak ve öğrencilerimizde var olan cevherin, ortaya çıkmasına ortam hazırlamak. Değerli meslektaşlarım, sizlerin özverili çabalarıyla ilimizde, bundan sonraki süreçte de, birbirinden daha güzel bilimsel çalışmalar yapılacağına olan inancım tamdır. İlimize kadar gelip bize bilgi aktaran TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Cemil TUNÇ’a ve size değerli katılımcı meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 “TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” Bilgilendirme Toplantısı, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Cemil TUNÇ’un konuşmasıyla devam etti.  TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projelerinde bu yıl 10 dalda yarışmalar yapılacak diyen TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Cemil TUNÇ; “Başvuru yapılabilecek dallar Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dil Ve Edebiyatı. Yarışma takvimi, Milli Eğitim Müdürlüğü WEB sitesinden takip edilebilir” diye konuştu. TUNÇ yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra, toplantıya katılan katılımcıların sorularını yanıtladı.   Toplantının sonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Cemil TUNÇ’a, yaptığı bilgilendirmeden dolayı teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.