BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tomurcuk Anaokulu Törenle Açıldı

Batman Merkez Demiryolu mahallesinde bulunan Kazım Karabekir İlkokulu bitişiğinde yapılan Tomurcuk Anaokulunun açılışı yapıldı.
Tomurcuk Anaokulu Törenle Açıldı

Batman Merkez Demiryolu mahallesinde 6 derslik olarak inşa edilen Tomurcuk Anaokulunun açılışına Vali Azmi Çelik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Veliler ve Öğrenciler katıldı. Yapılan açılış töreninde konuşan Vali Azmi Çelik; “Sevgili çocuklar, saygıdeğer veliler, değeli öğretmen ve idareci arkadaşlarım, çok güzel bir etkinlik için buradayız. Bizim okul öncesi okullaşma oranımız %31’ler seviyesinde, biz bunu yeterli görmüyoruz. Diğer okullar bünyesinde açacağımız ve yeni yapımını gerçekleştireceğimiz anaokullarımızla,  bu seviyeyi yukarılara taşıyacağız.  Her ne kadar araştırmaya muhtaç olsa da, bilimsel bir veriyi sizinle paylaşmak istiyorum. İnsanoğlu yaşamı boyunca öğrenebileceği bilginin % 70’ini, 6 yaşına kadar öğrenebiliyormuş.  Okul öncesi eğitim bu açıdan çok önemli. Sevgili çocuklarımızın, okul öncesinde öğrenecekleri bilgi, onların gelecekte eğitimine ve geleceklerine yön verecek derecede önemli. Bu vesile ile teşriflerinizden dolayı siz değerli velilerimize teşekkür ediyor. Okulumuzun mahallemize ve Batman’a hayırlı olmasını diliyor. İdareci, öğretmen ve öğrencilerimize de huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” diye konuştu.  

Yapılan konuşmanın ardından okulun açılış kurdelesini Vali Azmi Çelik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Okul Müdürü ve öğrenciler birlikte keserek gerçekleştirdiler.  Açılışı yapılan Tomurcuk Anaokulunu gezen Vali Azmi Çelik Okul Müdürü Esra Özdemir’den okul hakkında bilgi aldı. Okulu gezen Vali Çelik hazırlanan yaş pastayı öğrencilerle birlikte kesti. Okul açılışı Okul bahçesinde verilen kokteyl ile sona erdi.

Tomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle AçıldıTomurcuk Anaokulu Törenle Açıldı

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.